VII ETAPP

Noorhobuste takistussõidusarjas VII etapil Massu tallides kindlustasid oma positsioone 4-aastaste hobuste klassi võitnud Karol-Kenneth Lootus ja WHOOPY “D” ( ESH / WISPHER “D” x CARRY`S SON, aretajad MERY-LII TEESSAR ja INDREK LOOTUS, II koha saavutanud Janika Pirel Jasmin Hirvi ja AGAMIX LEGEND Z (Zang / AGANIX DU SEIGNEUR Z x CORIANO / aretajad JANIKA PIREL JASMIN HIRVI, KRISTIINA PÄHN ) ning III koha saavutanud Kristi Kõiv ja CALL ME CINDERELLA ( ESH / CALL ME BLACK x ZONDER Z CICERO, aretaja KRISTI KÕIV )
5-aastaste klassis käisid edukal punktijahil klassivõitja Mihkel Ait ja MIRACLE ( KWPN / GRANDORADO TN x SPARTACUS, aretatud Hollandis) , II koha saavutanud Aleksandra Kliimand ja VERONA ( ESH / VINCENT x JACKSON V/H DAUWHOF, aretaja TALLITEENUSTE OSAÜHING) ning III koha saavutanud Tiit Kivisild ja CATLIN JP ( ESH,/ CALL ME BLACK x OCANO S, aretajad TIIT KIVISILD ja JOEL JÜRISSON)
Ootame kõiki kaasaelama noorhobuste sarja finaalile, mis toimub eeloleval laupäeval – 09. juulil Perilas. Rõõm on siinkohal ka teada anda, et nii noorhobuste sarja kui ka noorhobuste tšempionaadi parimad 4- ja 5-aastased ESH hobused saavad ESHKS poolt kutse osalemaks noorhobuste parkuuris, mis toimub Tallinn Horse Showl reedel. Kohti jagub ca 20 – 25 le tulemustelt parimale noorhobusele.

PUNKTIARVESTUS PÄRAST VII ETAPPI

GALERII

Karol-Kenneth Lootus ja WHOOPY “D”, foto Kristhel Vaht
Parim ESH hobune 5-aastaste klassis – II kohal Aleksandra Kliimand ja VERONA, foto Kristhel Vaht

VI ETAPP

Noorhobuste sarja kuues etapp Vao tallides võimaldas noorhobustel tšempionaadiks valmistuda vihmasajus, mis võib marjaks ära kuluda.  4-aastaste hobuste klassis startis 11 paari ja fööniksina tuhast tõusis selle klassi parimaks  Kersti Lillmaa ja ESH SYBELLE ( SALOMON x 180 BRIIS, aretaja KAARAMIKU OÜ). II kohale platseerus  Hanno Ellermann ja NIANCARD EB (KWPN, Apardi x Marlon, aretaja R. de Vlieger) ja III  Mirell Luts ja CHARISMA (ESH, CELENT ESQUI x VIGO D`ARSOUILLES, aretaja TALLITEENUSTE OSAÜHING)

TULEMUSED: https://online.equipe.com/en/class_sections/703147

5-aastaste klassis oli osalejaid samaväärselt – 12 paari ja parimad sooritused tegid:

I  Catlin Vatsel ja BUGATTI VINCERO JC, ( ESH, V CARLOS x ESCUDO II, aretaja TALLITEENUSTE OSAÜHING)
II Urmas Raag ja CALINKA ESQUI ( ESH, CORNET OBOLENSKY x ORLANDO, aretaja OÜ ESTHORSE ja TALLITEENUSTE OSAÜHING)
III Urmas Raag ja ESH VIRGINIA (ESH/V CARLOS/LASCADELL/EST/aretaja Talliteenuste OÜ)

TULEMUSED: https://online.equipe.com/en/class_sections/703148

Jäänud ongi veel Massu etapp 2. juulil ja finaal Perilas 9. juulil!

PUNKTIARVESTUS PÄRAST VI ETAPPI

GALERII

Parimad 4-aastased Vao etapil. Foto Anett Jaadla.

V ETAPP

ESHKS noorhobuste sarja V etapp toimus 1. juunil Maria Talus, CHI Pärnu raames peetud rahvusliku taseme võistlusel. Noored hobused said harjutada juba 10 cm kõrgemaid parkuure.
Võidukad olid:
4-aastaste klassis
I Karol-Kenneth ja WHOOPY “D”, ESH ruun, i. WISPHER “D” x ei. CARRY`S SON, aretajad MERY-LII TEESSAR ja INDREK LOOTUS
II Kristi Kõiv ja CALL ME CINDERELLA, ESH mära, i. CALL ME BLACK x ei. ZONDER Z CICERO, aretaja KRISTI KÕIV
III Janika Pirel Jasmin Hirvi ja AGAMIX LEGEND Z, zang. täkk, i. AGANIX DU SEIGNEUR Z x ei. CORIANO, aretajad JANIKA PIREL JASMIN HIRVI JA KRISTIINA PÄHN

5-aastaste klassis
I Mari-Ann Udeküll ja RIO GRANDE VAN HET KLAWENHOF, BWP mära, i. Cascor Z x ei. I’m Special De Muze, aretaja Lore Penders
II Catlin Vatsel ja KING’S KNIGHT, ESH ruun, i. KANNDARCO x ei. ZIDANE VELVET, aretaja JÜRIPOJA TALL OÜ
III Kairi Dräbtsinskaja ja PRINCE PRESTON, trakeeni täkk, i. PRESTON x ei. 030 POROH 9, aretaja KAIRI DRÄBTSINSKAJA

Palju õnne ja kohtumiseni VI etapil Vao tallides 18.06

PUNKTIARVESTUS PÄRAST V ETAPPI

GALERII

4_aastaste hobuste III koht – Agamix Legend Z


IV ETAPP

Täna toimus Sammuli tallides ESHKS takistussõidusarja IV etapp. Edukaid starte tegi koduareenil Susan Kaleta, kes oli kahe vanuseklassi peale kokku esikolmiku poodiumil lausa 3 korda. Osavõtjaid oli rohkelt ja toome ära parimad oma vanuseklassides:
🐴 4. aastased hobused:
1. Kristi Kõiv ja ESH CALL ME CINDERELLA (ESH/CALL ME BLACK/ZONDER Z CICERO, aretaja Kristi Kõiv)
2. Susan Kaleta ja FOR-MI-DABLE Z (Zang/FOR PLEASURE/LUX Z/NED/omanikud Margo Normann ja Pepko OÜ)
3. Susan Kaleta ja ARCHOS C (FWB/CONTHARGOS/HEARTBREAKER/ aretatud Soomes )
🐴 5-aastased hobused
1. Urmas Raag ja ESH VIRGINIA (ESH/V CARLOS/LASCADELL/EST/aretaja Talliteenuste OÜ)
2. Selena Mändsalu ja ESH VIVA LA VIE (ESH/HERACLES/HUGH GRANT DE MUZE/aretaja Trandeston Oü)
3. Susan Kaleta ja ESH SALTON (ESH/SALOMON/A PIKACHU DE MUZE/EST/ aretaja Margo Normann)
Palju õnne kõigile!
Järgmisel nädalal toimub V etapp Maria talus, kus on parkuurid juba 10 cm kõrgemad!
Parimad 5-aastased hobused Sammuli etapil

III ETAPP

ESHKS takistussõidusarja III etapp on peetud. Niitväljal võidutses mõlemas vanuseklassis 🥇🥇Karol-Kenneth Lootus, kes võitis 4-aastaste hobuste klassi eesti sporthobusega WHOOPY “D (WISPHER “D” x CARRY`S SON, aretajad MERY-LII TEESSAR ja INDREK LOOTUS) ning 5-aastaste klassi hobusega JACKPOT (JACKSON V/H DAUWHOF x CARPACCIO, aretaja TALLITEENUSTE OSAÜHING). 4-aastaste klassi II ja III koht olid vastavalt 🥈 Anni Kaljund ja eesti sporthobune CHICAGO ROUGE (aretaja LIIS IRA) ning 🥉Susan Kaleta ja ARCHOS C (aretatud Soomes). 5-aastaste klassis tegi tublid sooritused Tiit Kivisild 🥈🥉võttes II ja III kohta eesti sporthobustega CATLIN JP (aretajad TIIT KIVISILD ja JÜRIPOJA TALL) ja ZANDER JT (aretaja SVEN LEEK)
Palju õnne kõigile!
Karol-Kenneth Lootus ja Jackpot

II ETAPP

Noorhobuste sarja II etapp toimus 15. 05 Valgerannas. Mõlemas klassis tuli võit ESH hobustele:

Parim 4-aastaste klassis oli  ROSEFINE (ROMANTIC DREAM x TYROL DE MUZE, kasvataja RAILI MÄRDIN ) ratsanik Lisette Eylandt all. Tulemused: https://online.equipe.com/en/class_sections/682846

Parimaks 5-aastaseks hobuseks osutus Catlin Vatseli all  KING’S KNIGHT (KANNDARCO x ZIDANE VELVET, aretaja JÜRIPOJA TALL OÜ) Tulemused:https://online.equipe.com/en/class_sections/682848

Punktiarvestus  pärast  II etappi:

PUNKTID

GALERII

Catlin Vatsel ja King´s Knight

I ETAPP

Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi korraldatud Noorhobuste võistlussari sai avalöögi 30.04. Luunja Volbril. Suurel 70×100 meetrisel väliplatsil pandi rada üles 4- ja 5-aastastele hobustele. Imestamist ja vaatamist oli hobustel piisavalt – ikkagi üks esimestest välivõistlustest paljudele 34 seas startinutest.

4-aastaste hobuste arvestuses olid parimad lätlased Aleksandra Klausut ja ARNICA.
Parim 4-aastane Eesti sporthobune oli teine: CALL ME CINDERELLA (i: Call Me Black, ei: Zonder Z Cicero) omaniku Kristi Kõiv juhtimisel.
5-aastaste hobuste arvestuses olid parimad Urmas Raag ja VIRGINIA (i: V Carlos, e: Liforina, ei: Lascadell, omanik ja aretaja Talliteenused OÜ).