2024. aasta ESHKS noorhobuste takistussõidusarja punktiarvestuse tabeli leiab siit:

PUNKTITABEL

ESHKS takistussõidusarja juhendi leiate siit

https://ratsanet.ee/cups


II etapil Maria talus, olid paremusjärjestused järgmised:

4-aastased hobused:

1.Piret Ervald ja PENELOPE, ESH, PRONTO VAN DE MALTAHOEVE – COME AND FLY, aretaja Piret Ervald

2.Lisette Eylandt ja KING OF THE SWORDS, ESH, KING’S KNIGHT -ZASKO, aretaja BRITT VÕSUJALG

3.Tarmo Kutsar ja PRESTON K, KWPN, GRAND SLAM VDL – INDORADO, aretatud Hollandis

5-aastased hobused

1.Catlin Vatsel ja TRACEY-K VAN KATTENHEYE, BWP, HARLEY VDL- CASALL, aretatud Belgias

2.Taisi Viire ja KANYE EAST, ESH, KALIBER DP – FASHION HILL, aretaja RIIN INGRE SAARE

3.Maarja Martinson ja I AM EXPERIENCE LG, ESH, IN STYLE N (I’SPECIAL N) – CLOSE HARMONY, aretaja LAURA NIILS

Piret Ervald ja oma kasvatatud Penelope

 


Avapaugu sai noorhobuste karikasari Valgerannas. Esimesel etapil võistles kokku 13 hobust. 4-aastaste klassis sõideti puhtusele ja ideaalajale – parima tulemuse sõitis kahel korral välja Lisette Eylandt ESH hobustel COVID (CARPO-HORNET, aretaja BIRGIT RAID) ja KING OF THE SWORDS (KING’S KNIGHT – ZASKO) aretaja BRITT VÕSUJALG . Teise ja kolmanda koha said importhobused.
5-aastaste klassis võitis Catlin Vatsel BWP hobusel TRACEY-K VAN KATTENHEYE (Harley VDL-Casall, aretaja Tony en Annemarie Raman), parim ESH hobune oli III kohal WILD WHISPER (WHISPER R-BUDUARS, aretaja KADRI LEPA) Diana Aleksejvaga sadulas.
King of Swords autasutsamisel
5-aastaste klassi karikavõitja ESH ROSEFINE saatjaskonnaga
ESHKS noorhobuste takistussõidu sai  jõudis täna Ruilas finishisse.
Kokku tegi vähemalt ühe stardi 4-aastaste klassis 21 hobust (2022. aastal 34 hobust) ja 5-aastaste klassis 58 hobust (2022. aastal 34 hobust). Mõlema vanuseklassi kompleksarvestuse 10 parima hulgas oli ka importhobuseid (4-aastaste klassis 4 ja 5-aastaste klassis 2) kuid  võidud tulid ESH tõuraamatu hobustele. Huvitava faktina võib veel märkida, et 10 parema 5-aastase hobuse hulka olid kaks aretajat andnud rohkem kui ühe hobuse – need olid Talliteenuste oü ja Mihkel Kangur, seda nii kompleksarvestuses kui tänases finaalsõidus.
Finaalsõidust 
Finaalsõidu parimad olid 14 osalejaga  4-aastaste klassis järgmised paarid:
1. Maarja Martinson ja I AM EXPERIENCE LG (Gelding / ESH / Must / 2019 / IN STYLE N (I’SPECIAL N) x CLOSE HARMONY) aretaja LAURA NIILS
2. Piret Ervald  ja POLDARK (Gelding / ESH / Raudjas / 2019 / PRONTO VAN DE MALTAHOEVE x SPARTACUS) aretaja OSAÜHING HANNORA
3. Maarja Martinson ja EXCEPTIONAL CALL JW Z (Gelding / Zang / Tumekõrb / 2019 / EAMES DE HUS x FOR PLEASURE) aretatud Belgias
Maarja Martinson ja I AM EXPERIENCE LG
Finaalsõidu parimad rekordilise 33 osalejaga  5-aastaste klassis olid järgmised paarid:
1. Mirell Luts ja CHARM (Mare / ESH / Raudjas / 2018 / CELENT ESQUI x VIGO D`ARSOUILLES), aretaja LUUNJA STUD OÜ)
2. Piret Ervald ja SISSI VAN DE MALTAHOEVE (Mare / BWP / Raudjas / 2018 / MATISSE DE MARIPOSA x BISQUET BALOU VD MISPELAERE) areratud Belgia
3. Mirell Luts ja CHARISMA (Mare / ESH / Raudjas / 2018 / CELENT ESQUI x VIGO D`ARSOUILLES) aretaja LUUNJA STUD OÜ
Mirell Luts ja CHARM
Kompleksarvestusest
4-aastaste klassis kogusid I – ja II koha omanikud võrdselt punke (84, 5) ent kuna juhendi järgi on võitja finaalis parema tulemuse teinud ratsanik siis võitis karika Ketlin Kuusk hobusel CONTEXT (Gelding / ESH / Kõrb / 2019 / CLEAR ROUND x FREEDOM) kelle aretaja on OSAÜHING TOOMA TALL. II koha saavutas Annika Veerpalu oma kasvatatud hobusel HOT SHOT (Gelding / ESH / Kõrb / 2019 / HOTSTAR V x WILANDER), III koha 63,5 punktiga saavutas Taisi Viire hobusel OLILYLINEKE (Mare / KWPN / Kõrb / 2019 / JAPPELOUP x STARPOWER TN), kes on aretatud  Hollandis.
Ketlin Kuusk ja CONTEXT
5-aastaste klassis võitis karika pika edumaaga 92 punkti kogunud Lisette Eylandt hobusel ROSEFINE, ( Mare / ESH / Kõrb / 2018 / ROMANTIC DREAM x TYROL DE MUZE) kelle aretajaks on  RAILI MÄRDIN, eelmisel aastal oli paar kompleksarvestuses III kohal. II kohale tuli 69 punktiga  Catlin Vatsel hobusel NEW HOLLAND VDL (Gelding / KWPN / Kõrb / 2018 / HARLEY VDL x CHIN CHIN, aretatud Hollandis) ja III kohale 67 punkti kogunud Jeremy Tran Sbraire hobusel IBRAHIMOVIC K (Gelding / ESH / Must / 2018 / IN STYLE N (I’SPECIAL N) x HUGH GRANT DE MUZE), kelle on aretanud  MIHKEL KANGUR.

nh

Lisette Eylandt ja ROSEFINE
Kompleksarvestuse lõpliku tabeli leiab siit:
Kompleksarvestuse preemia väljamaksmiseks palume saata info@estsporthorse.ee arve (sis KM ) või avaldus (eraisikule maksmisel peetakse kinni tulumaks)
Täname hobuste kasvatajaid ja osalejaid, kes oma noored hobused välja tõid  ja  ühtlasi suur tänu etappide korraldajatele! 
Eraldi täname Liisi Laanetit punktimajanduse korras hoidmise eest! Kohtumiseni aastal 2024!

VII Perila etapi parimad olid:
4-aastaste  hobuste klassis:
1. Maarja Martinson ja EXCEPTIONAL CALL JW Z (Gelding / Zang / Tumekõrb / 2019 / EAMES DE HUS x FOR PLEASURE / aretatud Belgias)
2. Paul Argus ja INDIRA (Mare / ESH / Tumekõrb / 2019 / IN STYLE N (I’SPECIAL N) x CUMBERLAND /aretajad  ANDRES VAAN, LIINU VAAN)
3. Piret Ervald ja POLDARK (Gelding / ESH / Raudjas / 2019 / PRONTO VAN DE MALTAHOEVE x SPARTACUS / aretaja OSAÜHING HANNORA)
5-aastaste hobuste klassis:
1. Lisette Eylandt ja ROSEFINE (Mare / ESH / Kõrb / 2018 / ROMANTIC DREAM x TYROL DE MUZE / aretaja RAILI MÄRDIN)
2. Piret Ervald ja SISSI VAN DE MALTAHOEVE (Mare / BWP / Raudjas / 2018 / MATISSE DE MARIPOSA x BISQUET BALOU VD MISPELAERE / aretatud Belgias)
3. Andrey Rudoy ja GIOVANNI VON SEEDER (Gelding / ESH / Tumekõrb / 2018 / GEORGE Z x LANDOR S / aretaja OSAÜHING SEEDER AGRI)

Ihastes toimunud etapi parimad olid:
4-aastaste  hobuste klassis:
1, Ketlin Kuusk ja CONTEXT, Gelding / ESH / Kõrb / 2019 / CLEAR ROUND x FREEDOM / aretaja OSAÜHING TOOMA TALL
2. Annika Veerpalu ja HOT SHOT, Gelding / ESH / Kõrb / 2019 / HOTSTAR V x WILANDER / aretaja ANNIKA VEERPALU
3. Anni Liis Hoop ja ESTELLE, Mare / non / Kõrb / 2019 / EDWIN LT x KARANDASJ / aretaja MAUNO MURRUT
5-aastaste hobuste klassis:
1. Lisette Eylandt ja ROSEFINE, Mare / ESH / Kõrb / 2018 / ROMANTIC DREAM x TYROL DE MUZE / aretaja RAILI MÄRDIN
2. Brita Tuvi ja HAVANNA, Mare / ESH / Kõrb / 2018 / HASSAN x AROMATS /aretaja MAARIKA KULEŠAS
3. Toomas Pai ja IRON STYLE OV, Gelding / ESH / Kõrb / 2018 / IN STYLE N (I’SPECIAL N) x LAKMUS / aretaja OLGA VINOKUROVA
Lisette Eylandt ja ROSEFINE
Ruilas toimunud etapi parimad olid:
4-aastaste  hobuste klassis:
Esimese koha saavutas Paul Argus ja Indira, ESH, aretaja Liinu Vaan
Teise koha saavutas Maarja Martinson ja Exceptional Call JW Z, BWP
Kolmanda koha saavutas Stella Mesila ja Nuvelien EB, KWPN
Kõik tulemused:
Paul Argus ja Indira

 5-aastaste hobuste klassis:

Esimese koha saavutas Lisette Eylandt ja Rosefine, ESH, aretaja Raili Märdin
Teise koha saavutas Catlin Vatsel ja New Holland VDL, KWPN
Kolmanda koha saavutas Piret Ervald ja Sissi Van De Maltahoeve, BWP
Kõik tulemused:
Säreveres toimunud IV etapi parimad olid:
4-aastaste klassis
1. Elizabete Krista Juraša ja ATILLA (2019 / Aromats x Kardio, aretaja SIA “Burtnieku Zirgaudzētava)
2. Ketlin Kuusk ja CONTEXT (ESH / 2019 / CLEAR ROUND x FREEDOM, aretaja OSAÜHING TOOMA TALL)
3. Ervi Kaasiku ja CAIRO ( Lat / 2019 / CEDRIC DREAM x GELIUSS / aretatud LÄTIS)
5-aastaste klassis
1. Lisette Eylandt ja ROSEFINE ( ESH / 2018 / ROMANTIC DREAM x TYROL DE MUZE, aretaja RAILI MÄRDIN )
2. Kersti Lillmaa ja SYBELLE ( ESH / 2018 / SALOMON x 180 BRIIS,aretaja KAARAMIKU OÜ)
3. Catlin Vatsel ja NEW HOLLAND VDL ( KWPN / 2018 / Harley VDL x Chin Chin, aretaja VDL Stud)

Valgerannas toimunud III etapi parimad olid:
4-aastaste klassis
1. Stella Brett Mesila ja NUVELIEN EB ( KWPN / Kõrb / 2018 / ICE BREAKER E.B. x LUCKY BOY / aretatud Hollandis
2. Annika Veerpalu ja HOT SHOT ( ESH / Kõrb / 2019 / HOTSTAR V x WILANDER / aretaja ANNIKA VEERPALU )
3. Taisi Viire ja KANYE EAST (ESH / Raudjas / 2019 / KALIBER DP x FASHION HILL / aretaja RIIN INGRE SAARE)
5-aastaste klassis
1. Lisette Eylandt ja ROSEFINE ( ESH / hall / 2018 / ROMANTIC DREAM x TYROL DE MUZE / aretaja RAILI MÄRDIN )
2. Karol-Kenneth Lootus ja WHOOPY “D” ( ESH / Hall / 2018 / WISPHER “D” x CARRY`S SON /aretajad MERY-LII TEESSAR ja INDREK LOOTUS )
3. Catlin Vatsel ja NEW HOLLAND VDL (KWPN / KÕRB / 2018 / Harley VDL x Chin Chin / aretaja VDL Stud)
Rosefine

Massu tallides toimunud II etapil olid parimad:

4-aastaste klassis
1. Annika Veerpalu ja HOT SHOT (Gelding / ESH / Kõrb / 2019 / HOTSTAR V x WILANDER / aretaja ANNIKA VEERPALU )
2. Ervi Kaasiku ja CAIRO (Gelding / Lat / Kõrb / 2019 / CEDRIC DREAM x GELIUSS / aretatud LÄTIS )
3. Taisi Viire ja OLILYLINEKE (Mare / KWPN / Kõrb / 2019 / JAPPELOUP x STARPOWER TN / aretatud Hollandis)
KÕIK TULEMUSED
5-aastaste klassis:
1. Janely Saar ja PROFESSOR (Gelding / ESH / Kõrb / 2018 / BAVAROTTI VON SEEDER x QUEL HERO DE MUZE / aretaja OSAÜHING SEEDER AGRI )
2. Marian Aab ja CHILI K.S.H. (Mare / ESH / Kõrb / 2018 / CAHIR N x VIGO D`ARSOUILLES / aretaja KRISTJAN HEIN)
3. Jeremy Tran Sbraire ja IBRAHIMOVIC K (Gelding / ESH / Must / 2018 / IN STYLE N (I’SPECIAL N) x HUGH GRANT DE MUZE, aretaja MIHKEL KANGUR)
KÕIK TULEMUSED
Janely Saar ja Professor

ESHKS noorhobuste takistussõidusarja Luunjas toimunud I etapi parimad olid:
4-aastaste klassis  (osales 9 paari)
1 Maris Kallo ja KON-TIKI (ESH, KASPER-FEENSPROSS XX) aretaja MARGIT RÄNDUR
2. Annika Veerpalu ja HOT SHOT, (ESH, HOTSTAR V-WILANDER) aretaja ANNIKA VEERPALU
3. Ketlin Kuusk ja CONTEXT (ESH, CLEAR ROUND-FREEDOM) aretaja osaühing TOOMA TALL
5-aastaste klassis (osales 18 paari)
1. Karol-Kenneth Lootus ja WHOOPY “D” (ESH, WISPHER “D” – CARRY`S SON) aretajad MERY-LII TEESSAR ja INDREK LOOTUS
2. Mirell Luts  ja CHARM (ESH, CELENT ESQUI -VIGO D`ARSOUILLES), aretaja LUUNJA STUD OÜ
3. Lisette Eylandt hobusel ROSEFINE (ESH, ROMANTIC DREAM – TYROL DE MUZE) aretaja RAILI MÄRDIN
KÕIK TULEMUSED LUUNJAS

Fotol sarja võitja 4-a. klassis Virginia ja Urmas Raag, foto Liis Ira

ESHKS NOORHOBUSTE TAKISTUSSÕIDUSARJA FINAAL 2022

ESHKS noorhobuste takistussõidusari sai ilusa lõpu Perila tallides. Kohale oli tulnud muljetavaldav osalejate arv – lausa 22 hobust 4-aastaste klassis ja 13 hobust 5-aastaste klassis, kus hüpati finaalis juba kõrgusel 115 cm.
5-aastaste klassis oli nii tänasel etapil kui ka kompleksarvestuses võidukad ESH täku V Carlos järglased! Võidu võttis Urmas Raag VIRGINIAGA (ESH mära/V CARLOS/LASCADELL/aretaja TALLITEENUSTE OÜ). Sarja arvestuses teise koha ja sõidu arvestuses kolmanda koha võttis Catlin Vatsel hobusega BUGATTI VINCERO JC (ESH ruun/V CARLOS/ESCUDO, aretaja TALLITEENUSTE OÜ), ühtlasi oli Catlin sarja arvestuses kolmanda koha vääriline hobusega KING’S KNIGHT (ESH ruun/KANNDARCO/ZIDANE VELVET) aretaja JÜRIPOJA TALL OÜ). Sõidu arvestuses II kohal olid Karol-Kenneth Lootus ja JACKPOT (ESH ruun, JACKSON V/H DAUWHOF x CARPACCIO, samuti aretajaks TALLITEENUSTE OÜ.
Palju õnne Luunja Stud´ile nende edukate noorte hobuste kasvatamise puhul!
5- aastaste klassi sõidu tulemused leiate siit:
BUGATTI VINCERO JC – 5-a. hobuste II koht

 4-aastaste klassis võitis karika ülivõimsalt 81,5 punktiga Karol-Kenneth Lootus ja WHOOPY “D” ( ESH mära / WISPHER “D” x CARRY`S SON, aretajad MERY-LII TEESSAR ja INDREK LOOTUS, II kohale tuli sarja arvestuses Kristi Kõiv enda aretatud märal CALL ME CINDERELLA, (ESH, CALL ME BLACK /ZONDER Z CICERO) ning kolmandaks Lisette Eylandt hobusel ROSEFINE (ROMANTIC DREAM x TYROL DE MUZE, kasvataja RAILI MÄRDIN ).
Tänasel etapil olid 4-aastaste hobuste klassis aga kiireimad Paul Argus ja AKITA K.S.H.(ESH, mära, ACTION BREAKER x ELVIS TER PUTTE, aretajad KRISTJAN HEIN ja KSH OÜ) , II kohal Piret Ervald ja POPCORN TIME (ESH, mära, PRONTO VAN DE MALTAHOEVE x AGROVORM’S AMERIGO, aretaja ELINA MARK) ning III kohal Susan Kaleta hobusel ARCHOS C (FWB ruun, Conthargos x Heartbreaker, aretaja Lempäälän Ratsastuskeskus)
Palju õnne kõigile kasvatajatele ja ratsanikele!
4-aastaste klassi tulemused leiate siit:
Kompleksarvetuse siit:
Parim 4-a. hobune – Whoopy “D”
ESHKS tänab kõiki, kes aitasid etappe korraldada, punktitabelit pidada ja muidugi kõiki kasvatajaid ja ratsanikke, kes aktiivselt sarjast osa võtsid!

VII ETAPP

Noorhobuste takistussõidusarjas VII etapil Massu tallides kindlustasid oma positsioone 4-aastaste hobuste klassi võitnud Karol-Kenneth Lootus ja WHOOPY “D” ( ESH / WISPHER “D” x CARRY`S SON, aretajad MERY-LII TEESSAR ja INDREK LOOTUS, II koha saavutanud Janika Pirel Jasmin Hirvi ja AGAMIX LEGEND Z (Zang / AGANIX DU SEIGNEUR Z x CORIANO / aretajad JANIKA PIREL JASMIN HIRVI, KRISTIINA PÄHN ) ning III koha saavutanud Kristi Kõiv ja CALL ME CINDERELLA ( ESH / CALL ME BLACK x ZONDER Z CICERO, aretaja KRISTI KÕIV )
5-aastaste klassis käisid edukal punktijahil klassivõitja Mihkel Ait ja MIRACLE ( KWPN / GRANDORADO TN x SPARTACUS, aretatud Hollandis) , II koha saavutanud Aleksandra Kliimand ja VERONA ( ESH / VINCENT x JACKSON V/H DAUWHOF, aretaja TALLITEENUSTE OSAÜHING) ning III koha saavutanud Tiit Kivisild ja CATLIN JP ( ESH,/ CALL ME BLACK x OCANO S, aretajad TIIT KIVISILD ja JOEL JÜRISSON)
Ootame kõiki kaasaelama noorhobuste sarja finaalile, mis toimub eeloleval laupäeval – 09. juulil Perilas. Rõõm on siinkohal ka teada anda, et nii noorhobuste sarja kui ka noorhobuste tšempionaadi parimad 4- ja 5-aastased ESH hobused saavad ESHKS poolt kutse osalemaks noorhobuste parkuuris, mis toimub Tallinn Horse Showl reedel. Kohti jagub ca 20 – 25 le tulemustelt parimale noorhobusele.

PUNKTIARVESTUS PÄRAST VII ETAPPI

GALERII

Karol-Kenneth Lootus ja WHOOPY “D”, foto Kristhel Vaht
Parim ESH hobune 5-aastaste klassis – II kohal Aleksandra Kliimand ja VERONA, foto Kristhel Vaht

VI ETAPP

Noorhobuste sarja kuues etapp Vao tallides võimaldas noorhobustel tšempionaadiks valmistuda vihmasajus, mis võib marjaks ära kuluda.  4-aastaste hobuste klassis startis 11 paari ja fööniksina tuhast tõusis selle klassi parimaks  Kersti Lillmaa ja ESH SYBELLE ( SALOMON x 180 BRIIS, aretaja KAARAMIKU OÜ). II kohale platseerus  Hanno Ellermann ja NIANCARD EB (KWPN, Apardi x Marlon, aretaja R. de Vlieger) ja III  Mirell Luts ja CHARISMA (ESH, CELENT ESQUI x VIGO D`ARSOUILLES, aretaja TALLITEENUSTE OSAÜHING)

TULEMUSED: https://online.equipe.com/en/class_sections/703147

5-aastaste klassis oli osalejaid samaväärselt – 12 paari ja parimad sooritused tegid:

I  Catlin Vatsel ja BUGATTI VINCERO JC, ( ESH, V CARLOS x ESCUDO II, aretaja TALLITEENUSTE OSAÜHING)
II Urmas Raag ja CALINKA ESQUI ( ESH, CORNET OBOLENSKY x ORLANDO, aretaja OÜ ESTHORSE ja TALLITEENUSTE OSAÜHING)
III Urmas Raag ja ESH VIRGINIA (ESH/V CARLOS/LASCADELL/EST/aretaja Talliteenuste OÜ)

TULEMUSED: https://online.equipe.com/en/class_sections/703148

Jäänud ongi veel Massu etapp 2. juulil ja finaal Perilas 9. juulil!

PUNKTIARVESTUS PÄRAST VI ETAPPI

GALERII

Parimad 4-aastased Vao etapil. Foto Anett Jaadla.

V ETAPP

ESHKS noorhobuste sarja V etapp toimus 1. juunil Maria Talus, CHI Pärnu raames peetud rahvusliku taseme võistlusel. Noored hobused said harjutada juba 10 cm kõrgemaid parkuure.
Võidukad olid:
4-aastaste klassis
I Karol-Kenneth ja WHOOPY “D”, ESH ruun, i. WISPHER “D” x ei. CARRY`S SON, aretajad MERY-LII TEESSAR ja INDREK LOOTUS
II Kristi Kõiv ja CALL ME CINDERELLA, ESH mära, i. CALL ME BLACK x ei. ZONDER Z CICERO, aretaja KRISTI KÕIV
III Janika Pirel Jasmin Hirvi ja AGAMIX LEGEND Z, zang. täkk, i. AGANIX DU SEIGNEUR Z x ei. CORIANO, aretajad JANIKA PIREL JASMIN HIRVI JA KRISTIINA PÄHN

5-aastaste klassis
I Mari-Ann Udeküll ja RIO GRANDE VAN HET KLAWENHOF, BWP mära, i. Cascor Z x ei. I’m Special De Muze, aretaja Lore Penders
II Catlin Vatsel ja KING’S KNIGHT, ESH ruun, i. KANNDARCO x ei. ZIDANE VELVET, aretaja JÜRIPOJA TALL OÜ
III Kairi Dräbtsinskaja ja PRINCE PRESTON, trakeeni täkk, i. PRESTON x ei. 030 POROH 9, aretaja KAIRI DRÄBTSINSKAJA

Palju õnne ja kohtumiseni VI etapil Vao tallides 18.06

PUNKTIARVESTUS PÄRAST V ETAPPI

GALERII

4_aastaste hobuste III koht – Agamix Legend Z


IV ETAPP

Täna toimus Sammuli tallides ESHKS takistussõidusarja IV etapp. Edukaid starte tegi koduareenil Susan Kaleta, kes oli kahe vanuseklassi peale kokku esikolmiku poodiumil lausa 3 korda. Osavõtjaid oli rohkelt ja toome ära parimad oma vanuseklassides:
4. aastased hobused:
1. Kristi Kõiv ja ESH CALL ME CINDERELLA (ESH/CALL ME BLACK/ZONDER Z CICERO, aretaja Kristi Kõiv)
2. Susan Kaleta ja FOR-MI-DABLE Z (Zang/FOR PLEASURE/LUX Z/NED/omanikud Margo Normann ja Pepko OÜ)
3. Susan Kaleta ja ARCHOS C (FWB/CONTHARGOS/HEARTBREAKER/ aretatud Soomes )
5-aastased hobused
1. Urmas Raag ja ESH VIRGINIA (ESH/V CARLOS/LASCADELL/EST/aretaja Talliteenuste OÜ)
2. Selena Mändsalu ja ESH VIVA LA VIE (ESH/HERACLES/HUGH GRANT DE MUZE/aretaja Trandeston Oü)
3. Susan Kaleta ja ESH SALTON (ESH/SALOMON/A PIKACHU DE MUZE/EST/ aretaja Margo Normann)
Palju õnne kõigile!
Järgmisel nädalal toimub V etapp Maria talus, kus on parkuurid juba 10 cm kõrgemad!
Parimad 5-aastased hobused Sammuli etapil

III ETAPP

ESHKS takistussõidusarja III etapp on peetud. Niitväljal võidutses mõlemas vanuseklassis Karol-Kenneth Lootus, kes võitis 4-aastaste hobuste klassi eesti sporthobusega WHOOPY “D (WISPHER “D” x CARRY`S SON, aretajad MERY-LII TEESSAR ja INDREK LOOTUS) ning 5-aastaste klassi hobusega JACKPOT (JACKSON V/H DAUWHOF x CARPACCIO, aretaja TALLITEENUSTE OSAÜHING). 4-aastaste klassi II ja III koht olid vastavalt Anni Kaljund ja eesti sporthobune CHICAGO ROUGE (aretaja LIIS IRA) ning Susan Kaleta ja ARCHOS C (aretatud Soomes). 5-aastaste klassis tegi tublid sooritused Tiit Kivisild võttes II ja III kohta eesti sporthobustega CATLIN JP (aretajad TIIT KIVISILD ja JÜRIPOJA TALL) ja ZANDER JT (aretaja SVEN LEEK)
Palju õnne kõigile!
Karol-Kenneth Lootus ja Jackpot

II ETAPP

Noorhobuste sarja II etapp toimus 15. 05 Valgerannas. Mõlemas klassis tuli võit ESH hobustele:

Parim 4-aastaste klassis oli  ROSEFINE (ROMANTIC DREAM x TYROL DE MUZE, kasvataja RAILI MÄRDIN ) ratsanik Lisette Eylandt all. Tulemused: https://online.equipe.com/en/class_sections/682846

Parimaks 5-aastaseks hobuseks osutus Catlin Vatseli all  KING’S KNIGHT (KANNDARCO x ZIDANE VELVET, aretaja JÜRIPOJA TALL OÜ) Tulemused:https://online.equipe.com/en/class_sections/682848

Punktiarvestus  pärast  II etappi:

PUNKTID

GALERII

Catlin Vatsel ja King´s Knight

I ETAPP

Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi korraldatud Noorhobuste võistlussari sai avalöögi 30.04. Luunja Volbril. Suurel 70×100 meetrisel väliplatsil pandi rada üles 4- ja 5-aastastele hobustele. Imestamist ja vaatamist oli hobustel piisavalt – ikkagi üks esimestest välivõistlustest paljudele 34 seas startinutest.

4-aastaste hobuste arvestuses olid parimad lätlased Aleksandra Klausut ja ARNICA.
Parim 4-aastane Eesti sporthobune oli teine: CALL ME CINDERELLA (i: Call Me Black, ei: Zonder Z Cicero) omaniku Kristi Kõiv juhtimisel.
5-aastaste hobuste arvestuses olid parimad Urmas Raag ja VIRGINIA (i: V Carlos, e: Liforina, ei: Lascadell, omanik ja aretaja Talliteenused OÜ).