BWP täkkude tunnustamine 2018

Käisime taaskord kaemas kuidas tunnustatakse täkke maailma parimas tõuraamatus – BWP ei ole tagasihoidlik ning on lisanud oma logole ka sellekohase täienduse – Nr 1 Studbook in the World 2017.

Möödunud nädalavahetusel toimunud täkkude tunnustamise II faasis (mis kestab 3 päeva) esinesid täkud (kataloogis 115 tk) vabahüpetel ning seal tunnustuse saanud täkud võivad paaritada väiksel arvul (kuni 5 mära) omas karjas. Alles märtsis sadulatesti ehk III faasi läbinud 3 ja 4 a täkud saavad lõpliku tunnustuse.
Korraldus oli suurepärane ja täkud hüppasid kõik “üle majade” . BWP hindekomisjoni esimees, meilegi tuntud Stefaan De Smet ütles, et valiku tegemine oli raske. Mõndade täkkude puhul oli tunne, et neid vähem või rohkem “trikitatud” Paari ebaloomuliku hüppega täkku teistele hoiatuseks edasi ei lastudki. Tunnustati ehk III faasi edasi pääses 47 täkku. Pealiskaudse statistilise faktina võib välja tuua, et kõige enam oli tunnustatud täkkude seas Cornet Obolensky järglasi – 7 tk.

Mõned stiilinäited:

Koolisõidutäkud (9 tk) ei pidanud hüppama kuid pidid teisel päeval esinema kordel! Üsna raske on hinnata vabaliikumiste põhjal koolisõiduhobuse potensiaali. Kõik nad tõmbavad ennast õhku täis ja loobivad jalgu. Kordel jooksmine jättis täkkudest tõetruuma mulje – selgemini tulid esile selja töö, tagajalgade tõuge ja töötahe, allumine. Kordel esinemine on asi mida võiks ka meie ESHKS finaali korraldusel mõelda…kolmesed koolisõidutäkud võiksid hüppamise asemel finaali teisel päeval kordel esineda. Tunnustati 6 koolisõidusuunalist täkku.

BWP abilised viimas täkku korde-esitlusele

Pauside ajal toimunud tseremooniatel sai oma silmaga ära nähtud sellised kuulsused nagu Rio olümpiavõitja BIG STAR ja HALIFAX VAN HET KLUIZEBOS – parim nende BWP sporthobuste seast kes tõuraamatule 2017 a. WBFSH tõuraamatute edetabeli liidrikoha on toonud. https://www.wbfsh.org/files/Studbooks_Jumping_30_September_2017.pdf

Suur täht – Big Star
Suur täht – Big Star
Halifax – üks edukamaid hüppehobuseid 2017
Halifax – auringil

Neile kahele omistati BWP Ambassadori tiitlid. “Ambassadori” tiitli saavad täkud kes on ise või on nende järglased osalenud olümpamängudel või World Equestrian Games finaalis, kellel on vähemalt 5 WBFSH andmete järgi rahvusvaheliselt võistlevat järglast või 5 järglast, kes asuvad maailma täkkude edetabelis kõrgetel kohtadel. Ülevaatusel esinenud ainsas Halifaxi järglases leiti piisavalt sisu. Ta suunati sadulatesti lõpliku tunnustuse taotlemiseks. Ambassadoriks nimetati veel ka Spruce Meadowsi GP võitnud hobune Cabrio Van De Heffinck (Olivier Philippaerts)

Cabrio Van De Heffinck

Tore oli tõdeda, et Belgias on hobusekasvatusse kaasatud mitu põlvkonda – kasvataja auhindade kätteandmisel võeti pere lapsed ka platsile kaasa edu nautima.

Huvitav oli esmakordselt jälgida BWP oksjonit. Punaste signaallampidega abilised jaotusid sektoritesse ja jälgisid pingsalt oma osa publikust et siis pakkumisi oksjoni juhatajale edasi karjuda.

Oksjonile läksid tunnustamisel osalenud noortäkud, neid esitleti käekõrval. Kataloogis oli täku juures vastav märge kui ta oksjonil osales. Oksjonile läks nii tunnustuse saanud kui ka mitte testi läbinud täkke. Peaks mainima, et hinnad jäid ootuspärasest tagasihoidlikumaks. Suurima summaga 72 000 eurot müüdi 3 a Cornet Obolensky jäglane.

Aga päev oli alles poisike.
Järgnes PAVO tunnustatud täkkude võistluse esimene etapp. Selle finaal on märtsis ja klassid on 4- 7 aastastele täkkudele. 4 ja 5 aastased hüppavad etappe puhtusele, 6 ja 7 aastased puhtusele/kiirusele. Tänu oma ESHKS tunnustusele pääses rada läbima ka 5 aastane In Style N, tehes ilusa puhta sõidu belglase Walter Lelie all.

In Style N / Walter Lelie. Photo Peter van den Bulck

6 aastaste sõidu võitis Bob Janssens hobusel Marschal Fields 111 ja 7 a. klassi Joe  Clee hobusel DeFlor 111 Z.
Võistlus lõppes kell 00.30 öösel – see pidi seal maal täitsa tavaline asi olema…

Marschal Fields 111 auringil
De Flor 111 auringil
Lisa järjehoidja sellele postitusele