NIJHOFI TÄKUD

Fotol I´m Special de Muze

Tuntud autor Christopher Hector (“The Making of the Modern Warmblood”) avaldas ajakirjas Breeding News huvitava intervjuu Jeannette Nijhofiga. Räägiti 11 paremast täkust ja neist 10 on ka Eestis arvukalt järglasi andnud. Alustame koolisõidutäkkudest – FLORENCIO, SPIELBERG, JOHNSON. Florencio ja Johnson on vastandid. Johnson väga suur, talle sobivad väiksemad ja verelisemad märad. Florencio sobib eriti hästi Johnsoni tütardega. Kuigi Florestan/Weltmeyer Florencio sugupuus tunduvad vanamoodsetena, on Florestan ise verelist tüüpi, annab raskete märade järglastele kergust
Spielberg on mitte just parimate tagajalgadega. Mära peab olema heade tagajalgadega, parimad oleksid Jazzi tütred. Aga muidu saate Spielbergilt kõike, ka ilusa värvuse. Tal puudub “red factor”, ei saa juhtuda, et tuleb raudjas järglane.
Takistussõidu täkkudest öeldakse: “Täkud nagu Heartbreaker või Quality Time vajavad suuri tugevaid märasid, täkud nagu Eldorado van de Zeshoek või Spartakus, vajavad väiksemaid ja verelisemaid märasid.” Nimetatutest QUALITY TIME olevat Nijhof sen. Iseloomustuse järgi “meie holsteini täisvereline”, sest kuigi täisverelisi eellasi on tal alles 4.-5. reas, annab ta kergemat, verelisemat tüüpi järglasi, kes jõuavad sageli Grand Prix tasemele.

Quality Time

ELDORADO van de Zeshoek on suur hobune suure hüppega, aga veidi raskevõitu. Tema märad peaksid olema verelisemad. Ta annab järglastele enamasti kõrgust juurde ja ei anna kunagi raudjat värvust. Uus staar on Nijhofis I`m SPECIAL DE MUZE. Ta on väga moodne, ka must värvus lisab seda populaarsust. Vara öelda, aga näib olevat eriline hüppaja just oma äärmise ettevaatlikkusega. Annab küllaldase kasvu, suure hüppe ja painduvuse. On just vahepealne, ei maksa ehk kasutada liiga väikestel ega liiga suurtel märadel. CLINTON (s. 1993) on ikka veel saadaval ja väga populaarne tänu Cornet Obolensky suurele edule. Selline Clintoni ja Heartbreakeri mära ristamine on suurepärane valik. Nii on ju saadud ka Eldorado van de Zeshoek.
Meil esimese litsentsi saanud Spartakus on nimetatud seekord ainult heade tulemustega tänavu suvel spordis, Stakkato järglasi esindab selles täkkude tutvustuses STARPOWER, kelle kohta on öeldud vaid, et kõik aastased järglased on väga puhaste röntgenpiltidega.

Starpower TN

CANABIS Z on olnud aretuses ja spordis vaheldumisi, Ta on väga kange iseloomuga, ei maksa kasutada samasuguste märadega. Väga hea liikumine ja hüpe, aga veidi raske, märad võiksid olla veidi verelisemad. VERDI annab oma kvaliteeti hästi edasi. Ta järglased on nagu ka ta ise hiljavalmivad, ka hüppama hakkavad eriliselt alles 5-6-aastaselt ja ei näe veel kolmestena kuigi head väljagi. Kuigi ta näeb ise välja nagu moodne täkk, ei sobi ta rasketele märadele, vaja on verelisemaid.

Lisa järjehoidja sellele postitusele