V Carlos taotles tunnustuse Zangersheide tõuraamatus.

Urmas Raagi võistlusratsu V Carlos ( s. 2007, Verdi – Linaro) on ESH tõuraamatus juba teeneline sugutäkk. PRIA andmetel on ta ESH tõuraamatule jõudnud oma väga aktiivse võistluskarjääri kõrvalt anda 23 järglast. Aga mitte ainult nende arv ei ole oluline vaid see, et mitmed neist on juba spordis silmapaistvad. Nende seas on näiteks 2021 a. noorhobuste takistussõidusarja 5 aastaste hobuste vanuseklassi võitja Verdict ja 2019 a. TIHS rahvusvahelise noorhobuste sõidu võitnud Ventisette, mõlemaga ratsutas Urmas Raag, Britt Nigul aga osales 2018 a. Lanakenis noorhobuste MM – l V Carlose järglase Veterock de Carthagoga. ESH andis V Carlosele eluaegse tunnustuse ja tõuraamatunumbri  ESH 58 aastal 2017.
V Carlose kasvataja sõnul tuli tunnustuse taotlemisel esitada täku info, sporditulemused ja röntgenpildid. Sporditulemustest on Carlosel ettenäidata esikohti rahvusvahelistel võistlustel GP tasemel – näiteks 2018 a. Maailma Karika etapi võit Darguziais Leedus ja Eesti meistri tiitel aastast 2015.
2021 a. suve seisab V Carlos Soomes Helasuo täkujaamas, kust on võimalik märadele tema spermat tellida. Tänu sellele on tema kasvatajal Hanna Nikanderil, kes täkujaamas veterinaarina töötab esimest korda Carlose 15-aastase elu jooksul võimalus ise temaga ratsutada.
Palju õnne Z tunnustuse saamise eest V Carlosele ja tema kasvatajale!

 

Lisa järjehoidja sellele postitusele