ESHKS juh. koosolek 18.11.2021 veebis
Osalejad: Astra Nilk, Liis Ira, Marti, Hääl, Joel Jürisson, Sven Shois, Kristjan Hein, Kaia Lass, Peeter Viiard
Teemaks aastalõpu finantsid. Kuidas paigutada järele jäänud 19 000 eurot.
- Otsustati omatulu teenimiseks teavitada võlgnikke ja alustada sellega kodulehe teavitusega. Astra saadab nimekirja ja juh. liikmed tegelevad võlglastega.
- Otsustati võtta käibekrediiti, et kasutada ära aretustoetuse viimane osa. Ettepanekud: Andmebaasi täiendamine, kontori remont.
- Otususati 9. detsembriks 2021 kutsuda kokku uus koosolek koos kokkuvõttega võlgnikest.
- Otsustati uurida võialust olümpia hobuste kasvatajatele meenete üleandmiseks koostöös ratsaliiduga ratsaliidu galal.
- Erijõudlus projekti arutelu. Otsus: toimunud projekt oli puudlik, sest juhendis oli vigu korruptisooni seisukohalt. Tuleb uuesti juhend ülevaadata.
Otsustati sisse viia järgmised muutused: seotud isikud taandavad ennast otsustamisest. Otsutajate ringi suurendatakse vastavalt vajadusele.Tegevjuht viib ettepanekud juhendisse ja juhend läheb üldkoosolekule kinnitamisele – siis on see kehtestatud üldkoosoleku poolt. Erijõudlusk. projektis osalevad hobused/paarid otsustab komisjon, mis koostatakse erapooletutest isikutest, vastavalt laekunud taotlustele. Omanik, kes taotleb projekti sisenemist annab nõusoleku andmete avalikustamiseks.
…..
Juhatuse koosolek 26.08.2021 Tähtveres
Kohal viibisid: Astra Nilk, Peeter Viiard, Joel Jürisson, Liis Ira, Sven Shois, Andres Tõnissoo. Kutsutud külalisena auliige Raigo Kollom
Päevakord:
- Erijõudluskontrolli projekt.
Tõstatatud küsimused: Kas projekt on teeninud eesmärki? Esimeses voorus rahuldati peaaegu kõik avaldused, mis saabusid. Asi oli uus, kasvatajate reaktsioon aeglane. ESHKS lootis suuremat avalduste hulka, et oleks rohkem valikut. Ettepanek: selleks, et jääda projekti algse idee juurde – avastada talente, anda võimalus headel hobustel saada kokku heade ratsanikega – tuleks korraldada järgmisesse 90 p testi soovivatele hobustele võõrratsanike test. Test on mõeldud nendele hobustele kes ei ole mingil põhjusel saanud aktiivselt hooajast osa võtta (varssunud märad, vigastuste tõttu eemale jäänud, muidu aeglased alustajad jne) NH sarjas osales kokku ca 60 hobust (4, 5 aastased) ka nende hulgas võib olla huvilisi testil osaleda. Võõrratsaniku testil osalevate hobustega paralleellselt konkureerivad 90 p testi sisenemiseks hobused, kes on hooaja jooksul silmapaistvalt võistelnud nii NHT –l kui NH sarjas. Nemad konkureerivad sporditulemuste alusel. Ka juba testil olnud hobused saavad alustada uut testiperioodi olenevalt läbitud testi lõpphinnangust.
Selline võõrratsaniku test korraldada oktoobri lõpus. Hobused alustavad 90 p testi 1 dets. ESHKS tellib vajadusel (kui kalendris selliseid võistlusi ei ole) jaanuaris ja veebruaris erinevatesse regioonidesse vähemalt 2 võistlust kuus noorhobuste klassidega.
Ettepanekud juhendi muutmiseks:
- 4 aastased hobused saavad siseneda projekti.
- Hobused peavad võistlema 90 p jooksul koduvalt ERL kalenderplaani või samaväärsetel võistlustel millest on ESHKS- i teavitatud.
- Testi sisenevate hobuste arvuks on 5-15 vastavalt kvaliteedile.
Veel oli arutlusel see kas on õiglane, et tariifid on oma alalisse talli ja ratsastaja alla jäävatele hobustele samad mis hobustele kes vahetavad elukohta ja ratsastajat. Mõningase arutluse tulemusena jäädi otsuse juurde, et ei ole õiglane karistada tariifide vähendamisega nõuetele vastavaid ratsastajaid vaid selletõttu, et hobune jääb alalise ratsastaja alla ja alalisse elukohta, kuid fookus ei ole hobuste testi valimisel selliste paaride peal.
- Varsaoksjon. Kas minna selle projektiga edasi. Arutleti kogu idee mõttekust – kas EHKS peaks toetama hea geneetika Eestist välja müümist ja panustama oma oksjonikeskonna loomisele enne kui pole selge kui palju on huvi. Juhatuse liikmetel tekkis Riia MK etapil kontakt lätlastega, kes on loonud lehe https://baltichorse.auction/. Ettepanek: tegevjuhi ülesandeks jääb luua nendega kontakt , uurida tingimusi ning soovi korral abistada ESH kasvatajaid teenuse kasutamisel, suhtlusel, videode ja fotode tootmisel. Ühtlasi kaasnes selle teemaga ettepanek uurida võimaliku varssade hindamise koolitaja Eesisse toomist.
- TIHS noorhobuste stiilisõit. See on võistlusmomendiga show programm, mis on mõeldud laiemale publikule ESH hobuste tutvustamiseks. Kas on mõtet Covidi olukorras tuua väliskohtunikku ainult 10 hobuse hindamiseks. Ettepanek moodustada komisjon meie enda spetsialistidest – pakuti Riina Pill, Katrin Pill, Raigo Kollom. Kokku peavad saama autoriteetne spetsialist ja kommentaator, kes oskab publikule hästi kirjeldada hobuseid. Tegevjuht alustab läbirääkimisi.
- Sveni Shoisi ettepanek:Toetada NH takistussõidusarja järgmine aasta veelgi rohkem – suurendada auhinnafondi, ka etappidele panna rahalised auhinnad. Stardimaks ESH hobustele minimaalne. Korraldajatele kompenseerida võistluste korraldus, ent vastutasuks nõuda ideaalseid tingimusi. Ettepanek kasvatajatelt – teha rohkem etappe erinevates piirkondades. Tegevjuht: kui teha rohkem etappe siis ei suuda tegevteenistus enam neid hallata, olla kohal, pildistada, jälgida, et võistluste korraldus oleks tasemel. Siis tuleb selleks leida eraldi koordinaator. Koordinaatori leidmiseks tuleb konkurss.
- ESH 20 ja olümpiaastat tähistav koosviibimine. ESHKS ei ole ammu korraldanud jõulupidu. See aasta on andndu suurejoonelisemaks tähistamiseks korduvalt põhjust – ESH 20, olümpia, EMV võidud, Riia MK etapi võit jne jne. Ettepanek – uurida liikmete huvi osaleda ööbimise ja etteastetega jõulupeol mõnes Eesti ilusas mõisas. Andres Tõnissoo võttis selle oma ülesandeks.
- Lanakeni 2021 preemiad ESH hobustele: Hüvitatakse kulud 1500 euro väärtuses hobustele kes osavõistlused edukalt lõpetavad. Finaali pääsenutele lisa 1000 eurot preemiat.
- Seenioride tiitlivõistlustel OM, MM, EM toetab ESHKS positiivse tulemuse korral ESH hobuseid juhatuse eriotsusega.
…………………………………………………………………………
ESHKS üldkoosolek 29.05.2021 Sammulis
PROTOKOLL
Avasõnad juh esimees Joel Jürisson.
Päevakord:
- Juh. töö ülevaade
- Autasustamised
- Revisjoni komisjoni aruanne
- Koha peal algatatud küsimused
ESHKS üldkoosolek toimus 29. mail Sammuli tallis. Sellise võistlustega paralleelselt toimuva koosoleku formaadi üle oli arvamusi nii poolt kui vastu. Loodame, et järgmisel aastal võimaldab viiruse taandumine meil koosolekut siiski varakevadel pidada nii, et võistlus ja aretushooaeg on alles talveunes ja kõigil oleks võimalik osaleda.
Kohal viibis ca 20 liiget. Juhatuse esimees Joel Jürisson andis ülevaate juhatuse tööst möödunud aretusaasta jooksul-meenutas põgusalt uue juhatuse, aretuskomisjoni ning tegevjuhi valimise tagamaid, aasta jooksul toimunud sündmusi. Juhatuse töö üks esimesi väljakutseid oli aretusprogrammi ülevaatamine ja praktikaga kooskõlla viimine ning sugutäkkude röntgenuuringute kriteeriumide lõplik paikapanemine. Juhatuse liikmed osalesid mitmetel üldist hobumajandust puudutavatel koosviibimistel näiteks EHML – is ja Tori hobumajanduskeskuse arenduse ümarlaual andes ESHKS poolse sisendi selle projektiga jätkamiseks.
Parema infoliikuvuse tagamiseks hakkas ilmuma ESHKS Kuukiri, ESHKS tutvustamiseks maailmas jätkati koostööd Breeding News´iga ja avaldatakse vähemalt kolmest põhisündmusest – Täkkude päev, NHT ja ülevaatuste finaal – artiklid. Juhatuse liige Kaia Lass avas ESHKS instragrammi lehe, ja ESHKS toetas ajakirja Oma Hobu digiteerimist, et oleks juurdepääs arhiveeitud artiklitele.
Uute projektidena võeti töösse Noorhobuste Takistussõidusari ja 90 päeva test ESHKS tõuraamatu 5-7aastastele hobustele.
Liikmed hindasid juhatuse tööd heaks.
Pärast ettekannet tänati teenete eest mitmeid aastaid seltsi arengusse panustanud Kaia Lassi tema töö eest sündmuste kommenaatorina ja kingiti talle ESHKS jakk. Parima tõuraamatupidaja autasuga pärjati Astra Nilk´i kelle eestvedamisel valmis elektroonilise hindamise rakendus, mis teeb tegevteenistuse töö märkimisväärselt täpsemaks ja kiiremaks. Juhatuse otsusega omistati Raigo Kollomile auliikme staatus ning ta on vabastatud liikmemaksust.
Revisjoni komisjoni aruande kandis ette Maris Kartau, kes kiitis seltsi raamatupidamise korrektsust ja läbipaistvust ning rõhutas kui oluline see MTÜ -de puhul on. Tõdeti, et põhikapitali kohustusi on täidetud ja majandustegevus on jätkusuutlik. Komisjon tõstis esile meediakajastuste ja uute kanalite kasutamise suurenemist, mis hoiab ka väikesed kasvatajad toimuvaga kursis.
Ettepanekuna komisjoni poolt tuli liikmemaksuarvete saatmine digitaalselt e-posti teel. Revisjonikomisjonis oli nõus on jätkama Maris Kartau ja uueks komisjoniliikmeks astumiseks andis nõusoleku Olga Vinukoruva.
Koha peal algatas Ulrika Tuppits küsimuse ruunatud täku sperma tunnustamine kohta. Küsimus on õigustatud ja kuniks ei ole välja töötatud kindlat reglementi palub ESHKS juhatus varasemalt tunnustatud aga hetkel tunnustamata või ruunatud täku sperma kasutamiseks pöörduda eelnevalt ESHKS aretuskomisjoni poole, kes teeb sellekohase otsuse iga juhtumi puhul eraldi.
Edukat aretushooaega kõikidele liikmetele!
………………………………………………………………….
Juhatuse koosolek 12.05.2021 veebipõhine.
Osalesid: Joel Jürisson, Peeter Viiard, Liis Ira, Andres Tõnissoo, Sven Shois, Kristjan Hein
Päevakord:
- Erijõudluskontrolli pilootprojekti viimistlemine.
Otsustati projektiga jätkata vanuseklassidega 5 – ja 6- aastased hobused. Lepiti kokku toetause protsent 60 % ja summa piirmäär 500 eurot kuus. Tehti ettepanek, et testil on õigus 1 kuu möödudes vahetada ratsanikku või katkestada test hobuse sobimatuse tõttu. Testis osalevatele hobustele ei kehtestada konkreetseid kriteeriume vaid võetakse arvesse kõiki seniseid jõudlusandmeid.
- Meilihääletuse teel otsustati toetada 2000 eur. ulatuses võistust Pärnu Classic 2021
- Otsustati tõsta varssade indentifitseerimistasu 20 eur+ km.
……………………………………………………………………………
Juhatuse koosolek veebis 11.03.2021
Otsustati lükata Täkkude päev edasi 2. maile covidi piirangute tõttu.
……………………………………………………………………..
Juhatuse koosolek 9.02.2021
ZOOM keskkonda olid kogunenud kõik üheksa juhatuse liiget: Joel Jürisson (koosoleku juhataja), Liis Ira, Astra Nilk, Kaia Lass, Peeter Viiard, Andres Tõnissoo, Marti Hääl, Sven Šois ja Kristjan Hein.
Päevakorra peamised teemad olid Täkkude Päev, Noorhobuste Tšempionaat ja eelarve küsimused.
Koosolek kestis konstruktiivses õhkkonnas 2 tundi ja 40 minutit.
Otsustati:
1. Täkkude päev toimub Tähtvere Tallis, Tartumaal 3.aprillil, 2021. Lisaks täkkude esitlusele ja hindamisele võõrratsaniku all, kaalutakse läbi viia ka vabahüppevõistlus. Kaaluti vanusepiirangu kehtestamist vabahüppevõistluse osalejatele, kuid otsustati seda mitte teha. Kohtunike ja võõrratsanike koosseis, samuti videoülekande teemaga tegeletakse lähiajal. ESHKS poolt seisavad korraldamise eest Liis Ira ja Andres Tõnissoo.
2. Noorhobuste Tšempionaadi (NHT) 2021 takistussõidus korraldamise teemal on Perila Tallidega eelläbirääkimised juba toimumas. Juhatuses oli teemaks Noorhobuste Tšempionaadi takistussõidu üldjuhendi täiendamine. Otsustati põhimõte, et varssunud mära saab kasutada võimalust osaleda aasta nooremas klassis ühekordselt, välja arvatud juhul kui ta on eelnevat juba sõitnud oma vanusele vastavaid klasse. Täpne sõnastus formuleerimisel. Samuti räägiti võimalikust kvalifikatsiooni kehtestamisest NHT-l osalejatele, et pöörata tähelepanu NHT-l osalevate hobuste ettevalmistusele.
3. Sellele järgnes ettepanek (esitas Sven Šois) korraldada ESHKS poolt toetatav noorte hobuste võistlussari takistussõidus, mis võeti üksmeelselt vastu. See sari annaks noortele hobustele võimaluse ea-ja võimetekohaste parkuuride harjutamiseks ning tõstaks seeläbi Noorhobuste Tšempionaadi taset.
4. Noorhobuste ettevalmistuse kvaliteedi parandamise valguses tõusis teemaks erijõudluskontrolli stipendiumi pilootprojekti käivitamine. Projekti eesmärgiks oleks kokku viia andekad noored hobused ning professionaalsed ratsanikud, millest tõuseks kasu nii kasvatajale (noorhobuse väärindamine) kui seltsile (jõudlusandmed). Otsustati alustada projekti ajakava ja tingimuste kavandiga.
5. Eelarve arutamisel esitas juhatuse esimees Joel Jürisson aasta 2021 eelarve prognoosid, mille alusel otsustati suuremate kuluartiklite eeldatava nimekiri. Otsustati jätkata WBFSH aastakirjas artikliruumi ja reklaami tellimist, otsustati kaaluda võimalikku koostööd Hobumaailma portaali haldajatega, jätkata liikmelisust KWPN-s, toetada noorhobuste sarja läbiviimist. Otsustati vaadata üle kolmevõistluse ja kestvusratsutamise toetusplaan aastal 2021, võimalusel eraldada täiendavaid ressursse toetuseks. Suurvõistlusete (a la TIHS, Pärnu Classic) noorhobuste klasside korraldamine ja toetamine otsustatakse iga konkreetsel juhul eraldi.
6. Marti Hääl andis ülevaate Ratsaliidu plaanidest Hobumaailma aktiivseks muutmisest ja meie võimalikust osast seal. Otsustati korraldada kohtumine Hobumaailma tegijatega arutamaks kuidas saame üksteisele kasulikud olla. Samuti tutvustas Marti ajakirja Oma Hobu digitaliseerimise plaanidest ning Tori Hobukeskuse arenduse hetkeseisust.