[bsa_pro_ad_space id=2]
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Ülevaatus-seminar G.Klettenebergi ja Luunja tallis

27.09.17 @ 11:00 - 17:00

kell 10.00 – ülevaatus-seminar Gunnar Klettenbergi tallis
kell 16.00 – ülevaatus-seminar Luunjas

 

25.09.-29.09.2017 on Eestis Rootsi SWB tõuraamatu kauaaegne hindekohtunik ja lineaarse hindamise süsteemi looja Jan-Ove Olsson. Ta nõustus hindama meie hobuseid ja selgitama lineaarse hindamise aluseid nelja päeva jooksul.
Lineaarne hindamine on suunatud eelkõige igale üksikule aretajale, et ta saaks paremini aru oma hobuse tugevatest ja nõrkadest külgedest. Mingit hobuste paremusjärjestust see ei anna, ja see polegi tegelikult hindamine, vaid kirjeldamine. Kohtunik kirjeldab, kuidas sobib esitatud hobune tema ideaalpildiga keskmisest sporthobusest, milline tunnus on millises suunas erinev. Olsson selgitas, et tema ideaalpilt lähtub traditsioonilisest SWB tüübist.
Protokollid Olssoni hinnetega jäävad ESHKS arhiivi ja koopiad saadetakse ainult iga hobuse omanikule tema hobuse kohta. Erandina peaksid tunnustatud sugutäkkude protokollid olema avalikud kõigile. Palume aktuaalsete täkkude omanikel leida võimalus tuua oma täkk mõnele allpool loetletud ülevaatusele. See annab mära omanikule võimaluse võrrelda oma kirjeldatud mära tunnuseid mõne rahvusvahelise või meie oma tõuraamatu täku vastavate tunnustega, et teha enda arvates sobivaim valik. Näiteks väga lühikese kaelaga mära omanik ei vali tõenäoliselt samasugust täkku.
Need ülevaatused on ühtlasi seminarid ja avatud kõigile. Paralleelselt hindavad meie kohtunikud hobuseid piirkondlike ülevaatuste korras finaali pääsemiseks.

Details

Date:
27.09.17
Time:
11:00 - 17:00

Organizer

ESHKS
Email
info@estsporthorse.ee
View Organizer Website

Manused

Juhendid
Stardijärjekorrad
Tulemused
Muu teave