ESHKS noorhobuste sarjast finaalist

ESHKS noorte hobuste takistussõidusari on selleks korraks lõppenud.  Sarja korraldamise eesmärgiks oli anda sportlastele võimalus oma noori hobuseid ettevalmistada noorhobuste tšempionaadiks ja oli meeldiv näha läbi kõigi etappide küllaltki arvukat osavõttu.
Finaali sõidu arvestuse esikolmik 4-a. vanuseklassis oli: I Andres Zirk ja B NORMAN (ESH/B CAPTAIN NORMAN/PERON (PANORAAM)aretaja Mall Normann) II Stefani Sabrodin ja VIVA LA VIE (ESH/HERACLES/HUGH GRANT DE MUZE, aretaja Trandeston OÜ) III Urmas Raag ja WILANDRA (ESH/WILANDER/GLOUCESTER, aretaja Maria Põder)
Viieaastaste klassi parimaks hüppas end taas Urmas Raag VERDICTiga (ESH/V CARLOS/GEPATIT (GEPATITS)aretaja Talliteenuste OÜ), kellega ta võitis kokku suisa 3 etappi. Teiseks tuli Hanno Ellermann hobusel BREEZER LT (ESH/BAMAKO DE MUZE/LUPICOR/aretaja Andrus Kallaste) ja III koha saavutas Kristi Kõiv hobusel KAFEE (ESH/KONTADOR V.D. DOORNDONKHOEVE D’12/FAVORITAS, aretaja Bestamer OÜ)

Kompleksarvestuses tuli sarja parimaks 4-aastaseks hobuseks SALTON (ESH/SALOMON/A PIKACHU DE MUZE, aretaja Margo Normann), kelle viis tiitlini kaks etappi võitnud põhiratsanik Susan Kaleta. Täna esitles hobust Susani vigastuse tõttu Andres Zirk. Parima 5-aastase hobuse tiitel läks muidugi VERDICTile.

ESH SALOMONI õnnitlevad ESHKS juhatuse esimees Joel Jürisson, kasvatajad Mall ja Margo Normann ning võistluste kohtunik Milja Aardla.
5-a. hobuste kompleksarvestuse esikolmik – vasakult II koha saavutanud ESH KAFEE, võitja ESH VERDICT ja III koha omanik QUINTANO GRAMINA
Susan Kaleta tegi SALTONiga mitu edukat etappi ja ka Linda Randpere sai hobust Niitvälja etapil esitleda.
Võistlussarja idee algataja ESHKS juhatuse liige Sven Shois koos oma kasvandiku VERDICTiga.

Kompleksarvestuse punktitabeli leiate siit: https://estsporthorse.ee/_cms-old/wp-content/uploads/2021/07/NHfin.pdf

Pärast noorhobuste tšempionaati selguvad need 10 silmapaistvaimat noort ESH tõuraamatusse kuuluvat 4-5 aastat hobust, kes pääsevad takistussõidu sarja ja tšempionaadi ühise arvestuse põhiselt sügisel esinema Tallinn Horseshowle noorhobuste stiilisõitu.
Ilusa päeva kõrghetk oli kindlasti Dina Ellermanni olümpiadebüüt, millele kogu võistluse publik kaasa elas.

Täname südamest oma sponsoreid Cavalori ja Petcity´t, kes panid välja kõikide etappide esemelised auhinnad. Suured tänud ka Liisi Laanetile punktiarvetuse pidamise eest, Maris Kartaule ja Andres Tõnissoole noorte hobuste ja nende kasvatajate võistlustel tutvustamise eest!  Ning muidugi tänu kõikide etappide korraldajatele!

Lisa järjehoidja sellele postitusele