Noorhobuste tšempionaat kolmevõistluses

Tekst ja fotod Elin Jalakas. Fotol CCN70 klassi võitja ja parim 4.-aastane noorhobune Konfloria de Luna ratsaniku Jaagup Kallasega

29. – 30 . augustil peeti maha jälle üks kolmevõistlus, sedapuhku Niitvälja Sügis 2020, mille raames selgusid ka 2020. aasta parimad noorhobused.
Parimat 4.-aastast noorhobust selgitati CCN70 tasemel, startis kokku 18 võistluspaari, noorhobuseid oli neist kaheksa. CCN80 tasemel oli võistlustules 26 paari, 5-aastaste noorhobuste arvuks selles klassis samuti kaheksa. 6-aastaseid, kes pidid mõõtu võtma tasemel CCN100, oli kokku aga vaid neli.
CCN70 avatud klassi võitis tulemusega 26,2 kp Jaagup Kallas hobusel Konfloria de Luna, kes saavutas sellega ka parima 4.-aastase kolmevõistlushobuse 2020 tiitli. Hobuse kasvatajaks on Elen Ottis ja omanikuks Saare Taluelu MTÜ. Teine koht Katriin Sillale (Nõo RK) hobusel Lancaster (NHT II koht – kasvataja ja omanik Karin Sild) tulemusega 35,6 kp, kolmandad 36,1 kp-ga Tondi RSK võistluspaar Emma-Elisa Randväli ponil Blue (NHT III koht – kasvataja Sirje Argus, omanik Paul Argus). CCN70 avatud klassi neljandad Aldo Kanepi Cornetil ja viiendad Kai Kesa Sztockholmil.
CCN80 avatud klassi võit ja parima 5.-aastase noore hobuse tiitel kuulub Je t’Adore’le, kes ratsaniku Britt Getter Astoveri juhtimisel saavutas lõpptulemuseks 26,8 kp. Hobuse kasvatajaks United Sport OÜ ja omanikuks ratsanik ise. Teine koht 28,3 karistuspunktiga Aive Mihkelsonile (Tondi RSK) Acamaril, kolmandad Carmen Peussa (Märjamaa SK) ja Corda – 32,1 kp. Neljandad Jaagup Kallas ja Freestyle Beyb (NHT II koht – kasvataja Kadri Kazlauskas, omanik Märt Rannast), viies ja kuues koht Tondi RSK lastele Emma-Elisa Randväljale Ottardil ja Heidi Murelile Havannal ning seitsmendad Maria Kivastik (Liivimaa RK) ja Omelissa S. NHT III koht ponile Tess (kasvataja John Minogue, omanik Paul Argus) ratsanikuga Mia Marleen Juhanson (Tondi RSK).

CCN80 klassi võitja ja parim 5-aastane NH Je t’Adore

6-aastastes jõudsid finišisse vaid kaks paari alustanud neljast. Esikoha siin võttis 34,2 kp-ga Erkki Hõim Ally Nightingale’l, kelle kasvatajaks ja omanikuks OÜ Rannaküla Tall. Teiseks tulid 63,9 karistuspunktiga Leenu Sarapuu (Hiiumaa RSK) ja Frosted Sunrise (kasvatajaks Soome, omanikuks Ats Kalju).

Parim 6-aastane NH Ally Nightingale

Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts tunnustas parimaid noorhobuseid preemiaga ning noorhobuste auhinnatekid pani välja Eggersmann.

Võistlusklasse toetasid Compensa, Kikas, Tartu Mill ja Tamrex, lisaks sai iga vanuseklassi parima noorhobuse kasvataja ka Tamrexi eriauhinna.

Suur tänu Niitvälja Ratsakeskusele, Tõnis Oissarile, rajameister Ants Sähkale, Niitvälja Sügis 2020 korraldajale ning eestvedajale Merle Kollomile ja kõigile kaasabilistele!

Lisaks soovime tänada Ats Kaljut, tänu kellele oli seekord Niitväljal ka võistlusklass tasemel CCN70!

Lisa järjehoidja sellele postitusele