Piirkondlikest ülevaatustest

25. ja 26. augustil toimusid ülevaatused Sammulis, Nuiamäel ja Tähtveres – hinnati kokku 26 noorhobust. https://estsporthorse.ee/joudluskontroll/ulevaatuste-tulemused/

Järgmine ülevaatus toimub 30. august Leevakul, Põlvamaal. Septembris registreeritud ülevaatused on nähtavad meie kodulehe kalendris.
Palume hakata registreerima hobuseid nendel kes soovivad esineda Vao ja Perila ülevaatusel, sest hobuste arvust sõltub kas Perila ülevaatus toimub 21. septembril eraldi päeval nagu hetkel kalendris kirjas või teeme mõlemad ülevaatused ühel päeval 24. septembril. Anname teada, et hea meelega vaataksime üle ka üksikuid hobuseid Hiiumaal 17. septembril.
Nagu ka eelmine aasta näitas võib vanuse- ja sooklasside kaupa hobuste kvaliteet ja kvantiteet paljuski erineda. Seega on veel väga vara nimetada hobuseid kes kindlasti finaali pääsevad. Kuid vähemalt 78 -78,5 p saanud hobuste omanikud võiksid vaikselt finaali ettevalmistusele juba mõelda. Vaadake ka oma hobuste TS/KS hindeid – need on olulisemad näitajad kui tuleb võrdsete koondpunktidega hobuste vahel valimine. Samuti on eelistatud meie oma tõuraamatu hobused võrdse tulemuse põhjal.
Selleks, et pakkuda kasvatajatele paremat teenust on ESHKS alustanud elektroonilise hindamise rakenduse ja meie enda andmebaasi väljatöötamist, mis “tõmbab” kõik andmed otse PRIA andmebaasist. Saame pakkuda kasvatajatele lineaarseid protokolle nende hobuste kohta, koostada edetabeleid vanuse ja soo kaupa ning ülevaatustele registreerimine on hõlpsam – kasvatajad ei pea täitma enam ülevaatusele reg. lehte vaid meile piisab hobuse nimest ja UELN – st. Sellise andmevahetuse eelduseks on see, et kasvatajad teavitavad oma hobustega seotud toimingutest õigeaegselt tõuraamatupidajat. Jutt käib omanikuvahetusest ning ruunamistest.
Lisan siinkohal 2018 ja 2019 sündinud täkkude edetabelid.

2-aastased täkud

3-aastased täkud

Palun vaadake tabelid üle ja kui teie täkk on juba ruun siis teavitage meie tõuraamatupidajat kirjalikult emailile astra@estsporthorse.ee millal täkk on ruunatud. Loomulikult palume seda teha kõigil kasvatajatel kõikide ruunamiste kohta, mitte ainult antud tabelites kajastuvate hobuste puhul.

Lisan ka lineaarse protokoll näidise mida saate soovikorral meili teel tellida saates päringu liis@estsporthorse.ee

CHICAGO ROUGE_23300118A306111_2020-09-03

Lisa järjehoidja sellele postitusele