Riia MK etapp 2022

Autor Andres Tõnissoo:

See ei ole sugugi esimene kord, kui Eesti ratsasportlased kogunevad juulis oma hobustega Riiga. Ikka selleks, et keerata hobustele krihvid  alla ja võistelda suurel muruväljakul Baltimaade parimatega ühes rütmis. Kui küsisin ühelt Eesti ratsasportlaselt diletantliku küsimuse: mis vahet on muru- ja liivaväljakul, vaatasid kõrval seivad sportlased mind nagu tulnukat. Umbes nii: 🙄
Muruväljak kannab ju enesestmõistetavalt paremini ja kahe takistuse vahe katab hobune kiiremini, üsna tõenäoliselt vähemate sammudega. “Või noh, oleneb,” ütles üks sportlane veel. Aga fakt on see, et suur vahe on, kas võisteldakse murul või meie, eestlaste jaoks tavapärasel liivaväljakul.
Kui keskenduda Eesti sporthobuste esitusele, siis esimesel päeval 6 ja 7-aastaste hobuste kahefaasilises sõidus tulid auhinnalisele kohale Urmas Raag ja Verdict ning Hanno Ellermann ja Quintano Gramina vastavalt 4. ja 5.koht.
Samad sportlased tegid ka laupäevases noorte hobuste sõidus tegusid, saavutades  vastavalt 3. ja 6. koha. Aga heas hoos Hanno Ellermann tegi Kristalloga veel parema sõidu ja oli auhinnatseremoonial omakasvatatud hobusel 2. koha karikat vastu võttes silmnähtavalt õnnelik.
Laupäevase päeva sisse juhatanud võistlusel 120cm kõrguses parkuuris saavutasid Triinu Riisberg ja Isthar Esqui kõrges konkurentsis 2. koha ning Elly-Marie Hermlin ja Zuriso olid kenal 5. kohal.
Pühapäev algas kl 8.00 noorte hobuste sõiduga ümberhüpetele. Takistused tõsteti 6-aastaste hobuste jaoks 125cm kõrgusele ja 7-aastased hüppasid 130cm.
Puhtalt sõitis raja vaid 7 paari, neist lausa neli eestlast: Urmas Raag Verdictiga, Anni Kaljund Veroniquega, Linda Randpere Istina Esquiga ja Andres Udeküll Porchega. Ja Eesti sporthobused võtsidki ümberhüpetelt, kus kõrgused küündisid 6-aastastel juba 130 cm-ni ja 7-aastastel 135 cm-ni kolmikvõidu, vastavalt Verdict, Veronique ja Istina Esqui. Milline algus Riia võistluse viimasele päevale!
Pühapäeval 135cm ümberhüpetega sõidus, mille võitsid Gunnar. Klettenberg Jolandaga, oli parim Eesti sporthobune Bel Canto N Tarmo Kutsariga, kes peale põnevaid ümberhüppeid said 3.koha
Päeva eelviimane sõit tõi rõõmsa tulemuse – Paul Argus ja ESH Jay-z-Bee saavutasid MK etapi GP sõidus 2. koha ja võtsid sellega maailmakarika arvestuses võidupunktid! Eesti sporthobustest said veel Van Damme Urmas Raagiga vägeva 7. koha ja Hudson Hornet Susan Kaletaga tubli 12. koha. Laupäevases põhisõidus 145cm sõites olid need võistluspaarid vastavalt 7. ja 11. kohal.
Võistluspäevade viimaseks alaks oli 125cm ümberhüpetele. Selles sõidus saavutas 7. koha Elly Marie Hermlin Zurisol ja 11. koha Nora Moosar Bahhel.
Riia äärelinnas asuv Kleisti ratsakeskus on muljetavaldav. Suured platsid ja avar tribüün annavad võistlustele suursuguse maigu juurde. Pealegi on Riias võõrustatid MK etappe järjepidevalt juba 1992 aastast alates. Oleme näinud varemgi Riias etapivõidu punkte teenimas Hanno Ellermanni, Gunnar Klettenbergi, Rein Pilli, Urmas Raagi. Nüüd oli siis Paul Arguse kord. Aga tublid olid kõik ja Eesti lipp lehvis auga Kleisti ratsakeskuse kohal. Elagu ratsasport ja olgu sellega kõikidele lugejatele üle antud tervitused lõunanaabritelt!

Lisa järjehoidja sellele postitusele