Aretuse arvestusest

Muutsime veidi teenuste hinnakirja, et ergutada kasvatajaid ja omanikke täpsemini ja kiiremini täitma aretusprogrammide ja andmebaaside nõudeid.
Kõige halvem on olukord paarituste/seemenduste õigeaegse teatamisega. Kordame siin Paaritustunnistuse/Sünniteate blanketi viimaseid ridasid:
Paaritustunnistuse kaks viimast eksemplari jäävad täku omanikule, kes saadab ühe neist ühe kuu jooksul pärast seemendust ESHKS kontorisse, esimene (valge) ja teine eksemplar antakse paarituspunktist mära omanikule, kes täidab varsa sünniteate kohe pärast sündi või aborti ja saadab valge eksemplari 30 päeva jooksul aadressil :
Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts, Niitvälja, 76603 Keila vald, Harjumaa

Kuna varsa registreerimise eest vastutab ja maksab mära pidaja või omanik, siis soovitame tal endal kindluse mõttes võtta täku omanikult paaritustunnistuse 3. eksemplar ja saata see ise ESHKS kontorisse ühe kuu jooksul pärast seemendust. Kunstseemenduse teostajatele tuletame meelde, et VTA nõuab ikka aasta lõpuks kõigi seemenduste nimekirju.
Et ergutada kasvatajaid täitma nõuet registreerida paaritused/seemendused nende tegemise aastal, seame passide soodustasu sõltuvusse sellest, kas see nõue on täidetud.
Täpsustasime teenuste hindu ka selleks, et aretustoetus, millest suures osas kaetakse aretusühingute kulud, ei läheks meie aretusele mittevajalike hobuste andmebaasi ja dokumentatsiooni pidamiseks. Selleks suurendasime importhobuste registreerimise tasusid, kui imporditakse ruunasid või meie aretusse mittesobivaid tõuge.

Lisa järjehoidja sellele postitusele