In Memoriam Peeter Raid 30.04.1965-10.04.2021

Teavitame kurbusega, et meie seast on lahkunud ESHKS asutajaliige ja paljude edukate sporthobuste kasvataja Peeter Raid.
Tema panus Eesti sporthobuste aretusse oli erakordne.

Endise ratsakooliõpilase meelitas Niitväljale tagasi hobune Pallaadium. Tema ostuga koos sai Peetrist kasvanduse omanik ja suunaandja ning ta asus ühena esimestest aretama sporthobuseid – 1999. aastal sündisid Eestis esimesed tipptäku Voltaire  varsad Niitvälja kasvanduses. Sealt jätkus tema aretatud sporthobuste tähelend. Tema kasvatatud Fee oli esimene ESH GP taseme hobune, Herold N oli kaua maailma edetabelites parim Eestis sündinud hobune. GP  tasemel võistlesid veel Dharma N, Hortensia, Fist jt. ja võistleb tänaseni tunnustatud täkk Cahir N. Veel näeme mida näitavad tulevikus 2019. a.  noorhobuste tšempionaadi võitnud My Paravatti N ja 2020. II koha saavutanud Dark Jewel N.
Kuigi Peeter ise elas viimasel eluperioodil üsna eraklikku elu, säravad tema aretatud noored hobused võistlusareenidel edasi. Hea on teada, et Peeter oli meie kõigi tunnustusest teadlik – ESHKS 20. juubelit tähistaval koosviibimisel sai Peeter nii ESHKS asutajaliikme meene kui ka kasvatatud hobuste tulemuste poolest parima kasvataja tiitli ja tänupildi, mis sõbrad temani toimetasid.

Lisa järjehoidja sellele postitusele