Jälle rõõmu eesti sporthobustest

Foto Elena Zobova

Viimasel ESHKS üldkoosolekul tekkis väike diskussioon, kas väga edukas 2017.a. oli ESH edukuse tipp või on meil veel arenguruumi. Oli meil ju sel aastal Ping Pong V 6. koht Lanakenis Maailma Noorhobuste Tšempionaadi finaalis, 45% Eesti ratsasportlaste rahvusvahelistest startidest tehti ESH hobustel, tõuraamatute konkurentsis olime Horsetelexi takistussõidu edetabelis 37. kohal maailma 91 tõuraamatu hulgas, kõrgemal kui Soome FWB, Läti, Leedu, Saksamaa Trakehner Verband jt. lähemad konkurendid.
Ja siiski on 2018.a. alanud paremini kui ükski varasem aasta. Kuigi Raag ja Pill osalesid 11.-15. aprillil Pariisis Maailma Karika arvestuses importhobustel, tegid nad paralleelsel CSI5* taseme võistlusel kaasa eesti sporthobustel – Raag V Carlosel ja Pill Alfons Ral. Alfons Ra ja Pilli 7. auhinnaline koht seal ühes sõidus on veel üks märk ESH tõuraamatu edust.

Alfons Ra ja Rein Pill Pariisis
Urmas Raag ja V Carlos Pariisis

Kuu aega hiljem startisid mõlemad paarid Leedus tänavuse Maailma Karika Darguziai etapil ja said vastavalt 1. ja 3. koha – eeldus, et finaali võidakse tänavu jõuda hoopis eesti sporthobustel.

Rein ja Alfons Ra Leedus, foto Elena Zobova
Urmas ja V Carlos Leedus, foto Elena Zobova

Ja nagu suurtel rahvusvahelistel konverentsidel on mõnikord kõige tähtsam, mis toimub kuluaarides, kes kuidas nähtav ja kuuldav on, tegid ka Rein ja Urmas Pariisis suurepärast tööd sellega, kuidas nad kandsid kõikjal sinimustvalgeid värve, Estonia tekstiga jopesid ja olid oma rõõmuga edu üle kogu maailmas nähtavad. Kuidas Urmas pärast MK põhisõidu veatut lõpetamist kahe käega võidumärki näitas, see läks paljudele hinge ja sellest räägiti näiteks Soomeski. Kas seda või lihtsalt veatut käitumist nii takistuste kohal kui vahel, enne võistlust ja pärast võistlust – kõigil Eesti hobuseinimestel on, kellele järele jõuda või keda järele teha.

Lisa järjehoidja sellele postitusele