Piirkondlik ülevaatus Mäe -Võtsi tallis

Võib julgelt väita, et taasiseseisvuspäeval Mäe – Võtsi tallis, Pärnumaal toimunud piirkondlik ESH noorhobuste ülevaatus oli läbi aegade kõige suurejoonelisemalt korraldatud.
Ülevaatuse päeval oli kauni ümbruse loomiseks panustatud uutesse takistustesse, valgetesse aedadesse ning lilleseadetesse. Meeleolu loomiseks mängis terve päeva vältel mõnusat house-chill muusikat tüdrukute DJ-duo HOL. Pealvaatajatele ja osalejate kõhutäite eest hoolistesid Rannaliisu OÜ ja Mäe-Võtsi Tall. Eelmisel õhtul toimus tallis ka kinoõhtu, kus oli kohal 65 inimest. Koos vaadati Islandil valminud PÖFFi filmi “Hobustest ja Inimestest”.
Mäe Võtsi tall valmis ca 3 aastat tagasi ja esimese etapi ehituseks saadi toetust PRIAlt ja Leader’ilt. Talli sisustamine ja igapäevategevuste mugavamaks kohendamine käib siiani. Käesoleva aasta kevadest saadik talli manageerima asunud Riin Ingre Saare saab siin ellu viia oma nägemust kaasaegsest hobumajandusest, kus aretus ja treeningud käivad käsikäes. Ja sellisel moel, et mõnus on nii hobustel kui inimestel!
Riin Ingre sõnul oli plaan ülevaatusele meelitada võimalikult palju osalejaid, mis tõttu pandi välja ka hulgaliselt eriauhindu. Hindamiskomisjon vaatas üle 24 hobust ning andis välja järgnevad eriauhinnad.

Parim 2. a. mära Quisquale, omanik ja kasvataja Marilin Sein
Parim 2. a. täkk Juss, omanik Vivian Rull, kasv. Maarika Vahter
3. a. mära Di Diamante, omanik ja kasvataja Kati-Keiu Kukk
3. a. täkk Kaliber DP, kasv. Hollandis, omanik Riin Ingre Saare
Parim täiskasvanud hobune Vienna, sünd. Hollandis, omanik Riin Ingre Saare
Parim 1. a. hobune Toto’s Khaleesi, kasv. ja omanik Riin Ingre Saare
BEST IN SHOW- Kaliber DP, sünd. Hollandis, om. Riin Ingre Saare

ESHKS leiab, et sellised võiksidki ühed “piirkondlikud” ülevaatused olla – ühe piirkonna hobused tulevad kokku, kasvatajatel on võimalik erinevaid hobuseid ja nende esinemistaset näha. Väga tublilt organiseeritud! Teised – tehke järgi!

Protokoll:

https://estsporthorse.ee/_cms-old/wp-content/uploads/2018/08/Mäe-Võtsi-üv-prot.-20082018.xlsx

Rohkem pilte: https://photos.app.goo.gl/MGtAvcWToFCjQaX2A

Lisa järjehoidja sellele postitusele