Prix de ESHKS Tallinn Horseshow 2022

Sadulas käivate ESH noorhobuste hooaja võib nüüd küll pidulikult lõppenuks pidada – noorhobuste MM- l käidud ja Saku Suurhalli publiku ees taas esinetud.
Tänase Prix de ESHKS noorhobuste sõidu võitjapaar oli mõneti üllatuslik aga noorhobustel on ikka üllatusi varuks, see vast teebki nendega tegelemise väga põnevaks. Paul Argus ja perek. Vaanide aretatud Chanelle (Cahir N- Cumberland) tegid teisena startinuna kohe puhta sõidu ja kiire aja, mida keegi lüüa ei suutnud. Üllatuslik selle juures on see, et Paul on Chanelliga koos trenni teinud vaid paar nädalat. Pauli sõnul tundub hobune talle väga huvitav ja potensiaalikas.

Chanelle ja Paul Argus

Chanelli aretajatega sai tal kontakt loodud juba eelmisel aastal, ESHKS finaalülevaatuse 2-aastaste märade võitja Indira ostu kaudu. Chanellgi osales ESHKS finaalis nii 3 – kui ka 2-aastaselt mil meie oma kohtunikest koosnev komisjon paigutas ta III kohale oma vanuseklassis. Pauli sõnul on tal väga hea meel, et aretajate ja sportlaste vaheline suhtlus on elavnenud tänu erinevatele projektidele nagu seda oli tänane noorhobuste esitlus Saku suurhalli publikule või erijõudluskontrolli projekt.

Chanelle oma aretajaga

II koha saavutanud hobune Popcorn Time (Pronto Van De Maltahoeve – Agrovorms Amerigo, aretaja Elina Mark) on oma ratsaniku Piret Ervaldiga saanud aga treenida juba kevadest saadik – osaliselt tänu ESHKS erijõudluskontrolli programmis osalemisele. Popcorn Time ´i isal Pronto vd Maltahoevel oli tänase võistluse esiviisikus aga lausa 2 järglast! Kolmandaks tuli Sandra Vahemets viie-aastasel Calebil (Call Me Black x Valun II, aretaja Kaija Vare). Ka täkul Call Me Black oli 20 osaleja seas 2 järglast.

Piret Ervald ja Popcorn Time
Piret Ervald ja Popcorn Time

Kõik tulemused leiab siit:
https://online.equipe.com/en/class_sections/747320

Täname kõiki kes oma noored hobused esinema tõid ja palju õnne hobuste aretajatele ja ratsanikele!

Lisa järjehoidja sellele postitusele