ESHKS ülevaatuste finaali võitjad 2020

Tekst Andres Tõnissoo ja Liis Ira, fotod Liis Ira.
 
ESHKS aasta suursündmus – ülevaatuste finaal on selleks korraks peetud ja võitjad on selgunud. Head sporthobusekasvatajad! Olge tänatud, et esitlete oma hobuseid piirkondlikel ülevaatustel ja parimatest parimad finaali tõite!
 
Tänud kohtunikele Raigo Kollom, Ivo Ots, Hanno Ellermann, kes tõestasid, et kompetents noorhobuste hindamiseks on meie oma inimestel täiesti olemas.
 
Teeme üheskoos tänuliku kummarduse neile, kes võtsid vaevaks osaleda vabatahtlikena ürituse korraldamisel: platsimeeskonna juht Tiit Kivisild ja tema meeskond koosseisus: Joel Jürisson,  Sven Leek, Kristjan Hein, Susan Kaleta, Linda Randpere, Siim Sinijärv, Kristiina Pähn, Erik Aedviir, Mihkel Kangur; kommentaator Kaia Lass ja päevajuht Andres Tõnissoo; stjuuard Olga Vinokurova ja tema abiline Laura Niils; sekretär Astra Nilk ja tema abiline Marge Uueni; kohtunike protokollija Kristi-Liis Koppel; tegevjuhi assistent Katri Pentjärv ja veel paljudele toredatele inimestele, kes aitasid sättida ja pakkida.
 
Hea publik ja online vaatajad – täname kaasaelamast – teie tagasiside aitab meid ürituste korraldamisel veel paremaks minna. Online ülekande tõi teieni  Rockstick Productions.
 
Täname toetajaid Jüripoja Loomakliinik, Tähtvere tall ja Eco Capital, kelle esindaja Gerlin Petmanson  Havensi toodetega meie tublisid neljajalgseid osalejaid kosutas.
 
Täname Vaikla talli rahvast, kelle poolt tuli suur tugi sündmuse õnnestumiseks.
 
Aga nüüd võitjatest:
Nagu ikka oli ka sel aastal kohtunikel õigus tiitlite jagamisel mitte arvestada punktisummadega. Nagu komisjoni liikmed Hanno Ellermann ja Ivo Ots laupäevaõhtusel koosviibimisel ütlesid – võidab igal juhul parim hüppaja või siis koolisõidu arvestuses parimate liikumistega hobune. Kasvatame ju tulemuslikkusele orienteeritud sporthobuseid. Eesti sporthobused olid parimad kahes kategoorias aga importhobuste edu rõõmustab meid samaväärselt –  on positiivne kui meie kasvatajad investeerivad kvaliteetsesse importgeneetikasse aretuse edasiviimiseks.
 
Parim 2. – aastane mära
nr. 4 KARYA, saksa ratsahobune, isa KARAJAN, ema LORDANA, emaisa LORDANOS,  omanik Margo Normann
KARYA oma esitleja Maris Juuliga. Vasakul ESHKS esimees Joel Jürisson ja paremal finaali hindekomisjon koosseisus Raigo Kollom, Hanno Ellermann ja Ivo Ots
 
Parim 2.- aastane täkk, Takistussõidu lootus,  BIS ja publiku lemmik
nr 14. AGAMIX LEGEND Z, zangersheide, isa AGANIX DU SEIGNEUR Z, ema LEGENDE IX, emaisa CORIANO, kasvatajad Kristiina Pähn ja Janika Pirel Jasmin Hirvi
 
AGAMIX LEGEND Z ja kasvatajad Kristiina Pähn ning Janika Pirel Jasmin Hirvi
 
Parim 3. – aastane mära
nr 25. ELISABETH JP, esh, isa ELDORADO VAN DE ZESHOEK, ema MARIE ANTOINETTE N, emaisa MESSENGER, kasvatajad Tiit Kivisild ja Jüripoja tall oü.
 
ELISABETH JP ja kasvatajad Tiit Kivisild ning Jüripoja tall oü esindajad.
 
Parim 3. –   aastane täkk ja Parim Eestis sündinud hobune
nr 33. HEROS V, esh, sündinud 2017-04-29, isa HUGO V, ema WHISPER V, emaisa WODAN M, mõõdud 172-191-21, kasvataja Peeter Viiard
HEROS V ja kasvataja Peeter Viiard
 
Kõrgeimate liikumiste hinnetega võitis Koolisõidu lootuse tiitli nr 32. MIRACLE, KWPN, isa GRANDORADO TN,  ema BEAUTIFUL LADY, emaisa VOLTAIRE, kasvatatud Hollandis.
 
Matrix Puit As – ile kuuluv KWPN täkk Miracle pälvis ma kaunite ja võimsate liikumistega Koolisõidu lootuse tiitli
 
ESHKS ülevaatuste finaali protokolli leiab SIIT https://issuu.com/estsporthorse/docs/finaali_protokoll
 
Fotogalerii:
 
 
Lisa järjehoidja sellele postitusele