ESHKS ülevaatuste finaali komisjonist

Covidist tingitud ja pidevalt muutuvate piirangute tõttu tuleb sündmuste planeerimisel teha kiireid ümberkorraldusi ja otsuseid.
Eneseisolatsiooni nõude kehtestamise tõttu ei olnud kutsutud väliskohtunikul võimalik ESHKS finaalülevaatusel osaleda. Olime selle võimalusega arvestanud, et peame võib olla panema kokku komisjoni oma kohtunikest. Komisjoni esimehe kohta pakkusime endastmõistetavalt Raigo Kollomile, kellega ühiselt arutades selgusid ka koostööks sobivad komisjoni liikmed – Hanno Ellermann ja Ivo Ots. Hanno Ellermannil on kaasas 10 aastane kogemus KWPN – i tõuraamatu aretussündmustel osalemistest ja hobuste esitlemisest, ta on teatavasti olnud mitmeid aastaid ESHKS võõrratsanik, praegune aretuskomisjoni liige ning aktiivne sporthobuste kasvataja.
Raigo Kollomi sõnul oli kevadisel ESHKS korraldatud vabahüpete võistlusel Ivo Otsaga väga meeldiv koostöö. Ivo Ots on suurepärane noorte hobuste esitleja ning andnud oma panuse GP tasemel hüppavate eesti sporthobuste kasvatamisel – tema kasvatatud on Dorado (A Pikachu de Muze).
Komisjon hindab finaalis kollegiaalselt – s.t. annab kõikidele tunnustele ühe ühise hinde.
Tuleb küsida – mida finaalülevaatus sporhobuste kasvatajate jaoks tähendab? Kindlasti on erinevaid arvamusi – saada kasvandikule kogemusi, tagasisidet oma hobuse kohta, mõni tuleb võitma, mõni punkte püüdma. ESHKS eesmärgiks sellise kuluka teise taseme jõudluskontrolli läbiviimisel on eelkõige soov toetada kasvatajaid ja sporthobuste aretust andes võimaluse olla maailmas nähtavad, võimaluse esitleda kohalikku aretustööd. Selleks teeb ESHKS märkimisväärsed kulutused otseülekandele, reklaamile, sündmuse korraldamisele.
Loodame kasvatajatelt mõistvat suhtumist ja kohtumiseni finaalis!

Lisa järjehoidja sellele postitusele