ESH@TIHS 2021

Fotol: ESHKS stiilisõidu parimad – Calinka Esqui ja Linda Randpere, fotod Liis Ira

Tallinn International Horse Show üle on kõigil, kaasaarvatud eesti sporthobusel taas põhjust rõõmu tunda. Eelkõige sellepärast, et show aastase pausi järel üldse toimus. Väga meeldiv koostöö TIHS korraldustiimiga sai alguse juba kevadel kui ESHKS juhatus otsustas taaskord sündmuse noorhobuste sõitu toetada. Siis pandi lauale ka idee tõuraamatu juubeli puhul esitleda noori 4 -ja 5 – aastaseid ESH hobused stiilisõidu formaadis. Pikalt planeeritud etteaste jõudis mitmete inimeste toetuse abiga kenasti publikuni – eelkõige suur tänu nendele kasvatajatele ja omanikele, kes oma hobustega kohale tulid. Täname ka kohtunikke Raigo Kollomit ja Paul Argust ning suur tänu Katrin Pillile, kes nõustus abistama kohtunike kommentaaride ettekandmisega. Suure töö tegi ära Andres Tõnissoo, koostades kõikide hobuste kohta infomaterjalid.

Stiilisõidu kohtunikud Raigo Kollom ja Paul Argus ning kommentaatorid Katrin Pill ja Andres Tõnissoo

Stiilisõidu parimaks valisid kohtunikud 4-aastase mära Calinka Esqui, kelle kasvatajaks on Talliteenuste OÜ ja Esthorse OÜ. See Cornet Obolensky tütar, kes põlvneb suurepärasest märaliinist, mille esindaja on ka näiteks kuulus sugutäkk Toulon teenis kohtunikelt kokku 8,5 punkti.

Stiilisõidu parimad – Calinka Esqui ja Linda Randpere ning kasvatajate Talliteenuste Oü ja Esthorse Oü esindaja Kristiina Kuik -Tõnissoo

Ei meenu, et varem oleks Tallinn Horse  Show´l  sporthobuste aretuse teemaline usutlus publikuni jõudnud, tänud ilusa etteaste eest stiilisõidu parima hobuse aretajate esindajale Kristiina Kuik-Tõnissoole ja ratsanik Linda Randperele.

Eesti sporthobused tegid veel mitmeid ilusaid etteasteid – võistluste avapäeva kõrgeima sõidu 140 cm kõrgusel võitsid Paul Argus ja ESH Jay Z Bee, laupäevases noorhobuste sõidus saavutas II koha Hanno Ellermann EHS Kristallol, pühapäevases avasõidus 130 cm kõrgusel olid II kohal Talliteenuste Oü kasvatatud Piccolina ja Elizabet Põder. ESHKS toetatud pühapäevases noorhobuste sõidus olid seekord parimad ESH esindajad perek. Oroveride aretatud I’M Aljana Special ja Mariah Orover  kuuendal kohal. 140 cm parkuuris saavutasid II koha Berit Lehtsaar ja ESH C Qastania. Sama paar oli II kohal kuue takistuse sõidus ületades 185 cm tõkke. Samast kõrgusest sai üle ka Sven Leegi kasvatatud ESH Eddy ja Siim Sinijärv, kes platseerusid VI kohale.

Võistluste tähtsaim sõit

Grand Prix arvestuses saavutas esikoha Saudi-Araabia sportlane Abdullah Alsharbatly hobusega Quincy 230, kelle kasvatajaks on tuntud Paul Schockemöhle.  Abdullah´i  teine GP rajal olnud hobune Qopilot Batilly Z on ostetud olümpiaratsutaja Simon Delestre käest.

Abdullah Alsharbatly ja Qopilot Batilly Z
Abdullah Alsharbatly ja Quincy 230

Kuigi GP võit lipsas käest siis Kesk-Euroopa liiga maailmakarika arvestuses võitsid etapi siiski Gunnar Klettenberg ja B Captain Norman.

B Captain Norman ja Gunnar Klettenberg rajal

Parim ESH TIHS MK etapil – B Captain Norman

Rõõm on näha, et kogenud “tegijate” kõrval on potensiaali GP tasemele jõudmiseks üha uutes ja uutes EHS hobustes – Daisy Ellermanni kasvatatud Hudson Hornet Susan Kaletaga tegid oma MK etapi debüüdil ilusa sõidu ühe maha-ajamisega ja Peeter Raidi aretustöö Cahir N ning Erik Aedviir olid MK etapi rajal teist korda (osalesid ka Riia MK etapil)