ESHKS juhatuse 2022 a. esimesest koosolekust

ESHKS juhatuse tänavune esimene koosolek toimus 06.02.2022 Niitväljal renoveeritud seminariruumis. Uue ilme saanud seminariruum on kasutamiseks avatud kõikidele ESHKS liikmetele. Kui sul on soov korraldada koolitus või mõni muu kokkusaamine siis võta julgelt ühendust: info@estsporthorse.ee

Juhatus arutas peamiselt 2022 hooaja sündmuste läbiviimist ning erijõudluskontrolli projektiga jätkamise teemadel.

  1. Täkkude Päev 2022 – otsustati korraldada 24.04.2022! Tähtveres, toimub otseülekanne.
  2. ESHKS üldkoosolek korraldada 20.03.2022, asukohaks Tori Hobumajanduskeskus.
  3. Noorhobuste tšempionaadid toimuvad: takistussõidus 28-31 juuli Perilas, koolisõidus 13-14 juuli Toominga tallis, kolmevõistluses Kosel 10-11 sept, kestvusratsutamises septembri keskel Piirsalus (kuupäevad täpsustamisel).
  4. Finaalülevaatus  planeeritud 15-16.10.2022 Vaiklas.
  5. Toimub taas ESHKS noorhobuste sari takistussõidus (4 ja 5 a. hobused) noorte hobuste tšempionaadiks ettevalmistamiseks Otsustati toetada etappe ka korralike rahaliste auhindadega. Toimub 7 etappi + finaal, mis leiab aset  9-10 juuli Perilas.
  6. Erijõudluskontrolliga jätkamise poolt hääletas 5 juhatuse liiget, 2 olid erapooletud. Otsustati, et projekti eesmärk peab olema kindlalt paigas ja see oleks ESH aretajate toetamine nende toodangu turuväärtuse tõstmisel (noorhobuste ettevalmistamine võistlusteks, võistlustel osalemine). Projekt on suunatud ESH aretajale kellel on 4- ja 5 -aastased hobused, kes on juba ettevalmistatud võistlema asumiseks. Projekti pääsemiseks tuleb hobusel osaleda võõrratsaniku testil, mis toimub samal päeval kui Täkkude päev. Projekti pääsenud hobune peab osalema vähemalt kolmel ettevalmistaval võistlusel ja noorhobuste tšempionaadil. Hüvitatakse reaalsed kulud – s.t. kui hobune jääb aretaja oma talli pidamisele siis on hüvitatav tariif madalam. Kõik ESHKS juhatuse või aretuskomisjoni liikmed, kes soovivad projektis osaleda taandavad ennast komisjonist. Vajadusel kutsutakse komisjoni lisaeksperte. Mis kõige olulisem – projekti juhend läheb üldkogul kinnitamisele. Eelnevalt on võimalik juhendiga tutvuda ja e-posti teel ettepanekuid teha.! Juhendi avaldame peagi ESHKS kodulehel.
  7. Peeter Viiard ja Sven Shois töötavad välja 5-7 aastaste noorhobuste rahvusvahelisele areenile viimise toetusmeetme. Esialgne ettepanek on valida välja tulemuste alusel kuni 6 ESH noorhobust, kelle eesmärgiks võiks olla osalemine noorhobuste maailmameistrivõistlustel. Ettevalmistumine hüvitatakse tagantjärele kuludokumentide alusel.

 

Lisa järjehoidja sellele postitusele